Nejnáročnější je rekonstrukce Frýdlantských mostů, které přes prázdniny čekají dvě šestidenní tramvajové výluky. Ta první začíná v neděli 12. července a těsně se míjí s velkou opravou ulice 1. máje, kde mají ještě 11. července pracovníci Ostravských komunikací pokládat živičný povrch.

Její zprovoznění je přitom pro tramvajovou výluku na mostech velmi důležité, protože odbočení z Frýdlantských mostů směrem na Vítkovice bude uzavřeno a tramvaje budou směrovány právě přes ulici 1. máje. Kdyby se tak oprava silnice 1. máje zpozdila, už tak náročnou výluku na mostech by to ještě zkomplikovalo.

Přes Frýdlantské mosty budou pendlovat autobusy

„Koordinace dopravy v letošním létě je jedna z nejsložitějších za dlouhou dobu,“ podotkl David Mlčák, dopravní náměstek Dopravního podniku Ostrava.

Tramvajová výluka na Frýdlantských mostech potrvá do 17. července, další se pak připravuje v období od 16. do 21. srpna. Jejich organizace bude vypadat podobně jako při první tamní výluce v květnu. Přes mosty budou cestující převážet autobusy, ze zastávky Výstaviště už pak mohou pokračovat opět tramvajemi.

Na Cihelní zapomeňte ještě nadlouho

Cestování v Ostravě také komplikuje úplná uzavírka části Cihelní ulice kvůli výstavbě dálničního přiváděče – silnice I/56 – Prodloužená Místecká. Ta bude trvatještě rok a půl. Jedná se o zhruba pětisetmetrový úsek, který se objíždí po ulici Sládkově, dále po ulici Hornopolní na silnici Mariánskohorskou. Uzavřena je i místní ulice Palackého, která semíjí přes ulici Slovenskou.

Částečně je uzavřena také silnice II/477 v Ostravě na ulici Bohumínské v úseku od křižovatky s ulicí Dědičnou po severozápadní rampu křížení s ulicí Českobratrskou. Renovace povrchu vozovky skončí 26. července. Objízdná trasa sice není nutná, přesto si oprava vozovky vyžádá určitá omezení – ve dnech 25. a 26. července bude dočasně zrušena zastávka veřejné linkové dopravy Kamenec a v těchto dnech bude trolejbusová doprava nahrazena autobusy. Navíc se připravují další uzavírky silnic.

Do Ostravy míří účastníci letních akcí

Do toho přes prázniny Ostrava hostí několik velkých akcí – kromě Colours of Ostrava například Hasičskou olympiádu 2009, které se má zúčastnit přes tři tisíce hasičů z celého světa. Většina hasičů bude ubytována na studentských kolejích v Porubě. Dopravní podnik proto bude mezi kolejemi a místy, kde se akce koná, posilovat dopravu. Čtěte také:Ostravu čekají světové události a nápor fanoušků

Další rozsáhlá oprava frekventovaného dopravního uzlu čeká Ostravu už příští rok, kdy se bude renovovat tramvajový most ve Svinově.

Vážení čtenáři, obáváte se letní dopravní situace v krajské metropoli? DISKUTUJTE POD ČLÁNKEM!