Smlouvu o bezúplatném převodu nemovitostí schválili zastupitelé koncem června, pak ji podepsali zástupci zúčastněných stran a nyní byla vložena do katastru nemovitostí. „Po dlouhých měsících a letech jsme konečně dosáhli pro Ostravu žádoucího stavu, kdy je celý areál nemocnice vlastněn výlučně městem,“ konstatoval náměstek primátora pro finance a majetek Lukáš Ženatý (ODS).

Nyní bude město moci spustit i plánované investice do tohoto zdravotnického zařízení. Přes rok totiž nedostala fifejdská nemocnice ani korunu. Představitelé města Ostravy nemohli vrážet peníze do něčeho, co není jeho majetkem.

Město letos do nemocnice napumpuje skoro 90 milionů korun

„Investice sice byly zmrazeny, ale připravovali jsme se na chvíli, kdy se s ministerstvem financí dohodneme. Například jsme vysoutěžili zakázky, čímž jsme ušetřili čas,“ konstatoval investiční náměstek primátora Zdeněk Trejbal (ČSSD).

Městský rozpočet na tento rok počítá s 88 miliony korun na investiční akce v této nemocnici. Náměstek primátora Zdeněk Trejbal upřesnil, že město například vyčlenilo osm milionů korun na rekonstrukci úpravny léčiv na onkologii, za patnáct milionů korun chce zrekonstruovat porodní sál a za pětačtyřicet milionů centrální sterilizaci a hemodialyzační stanici.