Tento týden zasahovali v jedné z ostravských ubytoven. Kontaktoval je správce, který oznámil, že z jednoho z pokojů je cítit mrtvolný zápach. Místnost byla zamčená a nájemníka delší dobu nikdo neviděl. „Přivolaní hasiči pokoj otevřeli. V místnosti se nacházela mrtvola třiadvacetiletého muže. Zemřelý měl na hlavě nasazený igelitový sáček. Příčinu smrti objasní provedená pitva,“ řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Také další tragédie se stala na Ostravsku. Svou čtyřicetiletou manželku, oběšenou na klice dveří vedoucích na toaletu, našel osmatřicetiletý muž. Okamžitě se ji snažil oživit, přivolaný lékař však konstatoval smrt.

O sebevraždu se tento týden pokusila jedenadvacetiletá dívka z Ostravy-Hrabůvky. Spolykala léky a pořezala se na zápěstí. Záchranáře přivolal o dva roky starší mladík. Žena byla převezena do nemocnice. Důvod zoufalého činu byl zřejmě rozchod s přítelem.

Ženě se podařilo expřítele odříznout a oživit

Partnerské neshody stály i za dalším sebevražedným pokusem, který se odehrál v jedné z obcí na Ostravsku. Třiadvacetiletý muž se chtěl oběsit v podkroví domu. A svůj plán málem uskutečnil. Naštěstí ho v poslední chvíli našla jeho přítelkyně. Muže visícího na provaze odřízla a zahájila oživování. Mladíka se jí nakonec podařilo probrat z bezvědomí. Muž policistům řekl, že se k činu rozhodl poté, co mu přítelkyně řekla, že od něj odchází.

O několik dnů později napsal vedení ostravské policie děkovný dopis. V něm ocenil přístup policistů, kteří se jeho případem zabývali. „Těmto lidem patří velké mé díky za vstřícnost a pochopení, ochotu a také pomoc,“ uvádí se mimo jiné v dopise.