Jeho syn Marcel Hadamczik v pátek podepsal smlouvu, podle které smění pozemky ve Svinově za ty v centru Ostravy, kde kdysi stálo Artforum, v poměru jedna ku jedné. Město tak může ve Svinově začít stavět dopravní terminál v původně plánované levnější variantě a v lepším technickém řešení.

„Jsem rád, že to tak dopadlo. Smlouva je pro Ostravu výhodná. Musíme nyní dokončit dokumentaci, abychom získali stavební povolení a začalo se co nejdříve stavět. Kdyby se jednání protahovala, mohli jsme také přijít o půl miliardy korun, které máme na revitalizaci přednádražního prostoru slíbeny z evropských peněz,“ uvedl primátor Petr Kajnar (ČSSD).

Marcel Hadamczik včera nakonec podepsal tu smlouvu, vůči které měl výhrady před posledním jednáním zastupitelů koncem června a odmítl ji. Požadoval například, aby se změnily podmínky při zřizování věcného břemene na pozemcích v centru Ostravy, jež jeho rodině zajistí přístup ke směňovaným nemovitostem. Zatímco ve smlouvě se mluví o zřízení věcného břemene za úplatu a ve prospěch konkrétní osoby, chtěl Hadamczik zřídit věcné břemeno zadarmo a ve prospěch oprávněného pozemku.

„Zastupitelé Moravské Ostravy a Přívozu, do jejichž katastru spadají směňované pozemky, vyjdou panu Hadamczikovi částečně vstříc. Vstup na pozemky zdarma mu sice umožnit ze zákona nemohou, zřídí však věcné břemeno ve prospěch oprávněného pozemku,“ konstatoval Kajnar.

Vyjádření Marcela Hadamczika se Deníku nepodařilo včera získat.