VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy na víkend

Ostrava - Také nejbližší víkend je bohatý na nejrůznější kulturní i společenské akce. Posuďte sami a vybírejte.

24.7.2009
SDÍLEJ:

Unikátní empírová památka - Rothschildův zámeček ve Vítkovicích Foto: DENÍK/Miroslav Kucej

V Rothschildově zámečku je výstava o budoucnosti vysokých pecí a Dolní oblasti Vítkovic

Ostrava/ V knihovně Rothschildova zámečku v Ostravě-Vítkovicích na Výstavní ulici je k vidění výstava s názvem Dolní oblast Vítkovic – budoucnost na dosah. Výstava představuje vize renomovaných architektů, kteří vypracovali studie rekonstrukcí a oživení industriálních objektů ve vítkovické Dolní oblasti. K vidění jsou vizualizace, modely i studie. Výstava je otevřena každý všední den od 10 do 17 hodin a končí 20. srpna. (mrš)


Celodenní program pro návštěvníky zoo

Ostrava/ V ostravské zoologické zahradě se v sobotu uskuteční speciální akce zaměřená na obohacování života zvířat v lidské péči - tzv. „enrichment“. Pro malé i velké návštěvníky je připraven bohatý celodenní program. U výukového centra bude od 13 do 15 hodin probíhat workshop, v němž budou moci návštěvníci zoo vyrobit zvířatům jednoduchou hračku, která bude využita v programu enrichmentu. „Bude zde umístěn také propagační stánek společnosti Zvěrokruh, jejíž pracovníci budou po celý den prezentovat nejrůznější hračky pro domácí zvířata včetně chovatelských potřeb. Pro každého návštěvníka, který se u stánku zastaví, bude připraven malý dárek pro jeho domácího mazlíčka,“ přiblížila Šárka Bartáková z ostravské zoo. Stánek bude umístěn u výukového centra.
Hravou sobotu završí oslava prvních narozenin levhartích slečen Aylin a Alexis. Oslava se uskuteční v 16 hodin u venkovního výběhu levhartů. Ve slavnostně vyzdobeném výběhu najdou nejrůznější hračky připravené ošetřovateli včetně šelmích dobrot. Děti do 15 let, které přinesou zvířatům dárek a odevzdají jej při vstupu do zoo, budou mít v sobotu vstup do zoo zdarma. A jaký dárek je nejvhodnější? Papírové krabice, papírové trubky od koberců, kožené nebo polokožené míče, vyřazené medicinbaly, jutové pytle nebo vyřazené hasičské hadice. (mrš)

Speciální komentovaná krmení
10.00 hod. medvědi
11.30 hod. tygři – MIMOŘÁDNĚ!
12.00 hod. sloni
13.00 hod. šimpanzi
15.30 hod. šelmy

Psí profesionálové v zoo
10.30 – 11.00 hod., 13.30 – 14.00 hod.
Jak pejsci pomáhají? – klienti Pomocných tlapek se svými psími pomocníky a vychovatelka asistenčních psů – výukové centrum
11.30 – 12.30 hod., 14.30 – 15.30 hod
Psí experti - kynologové Městské policie Ostrava nejen o záchranařině – Sluneční louka (v případě nepříznivého počasí výukové centrum)

Vyjížďka na kolečkových bruslích noční Ostravou

Ostrava/ Vyznavačům jízdy na kolečkových bruslích je určena akce s názvem HEPA BladeNights, která se uskuteční v sobotu v Ostravě. Jedná se vlastně o vyjížďku noční Ostravou, protože akce začne v 20.30 hodin. Registrace účastníků bude probíhat na Prokešově náměstí před Novou radnicí, bude probíhat již od 19.30 hodin. Trasa povede přes ulici Horovu do Komenského sadů, kolem sportovní haly Sareza na ulici Muglinovskou, po ulici Bohumínské k Sýkorovu mostu a zpět k Nové radnici. Účastníci by měli absolvovat dva okruhy o celkové délce přibližně 12 kilometrů. Na trase by je měl doprovázet také Music-car, ze kterého po celou dobu jízdy bude hrát hudba. Akce se mohou zúčastnit pouze bruslaři starší 15 let. Součástí akce bude také TESTCENTRUM bruslí Rollerblade, které si budou moci zájemci zdarma vypůjčit na celou Blade Night. Účastníci by měli myslet na svoji bezpečnost a vybavit se ochrannými pomůckami - ochrannou přilbou a chrániči kolen a zápěstí. Příští bruslařská projížďka večerní Ostravou se bude konat 29. srpna. (mrš)

Řidiči dostanou požehnání

Ostrava/ Všichni řidiči, kteří přijdou v neděli na mši svatou do kostela sv. Jana Paduánského do Ostravy-Kunčiček dostanou požehnání. Na slavnosti svatého Kryštofa bude požehnáno všem dopravním prostředkům – nejen autům, ale i kolům, koloběžkám, kočárkům, traktorům, lodím a letadlům. Mše začne v 10 hodin. (mch)

V Galerii pro každého proběhne kurz výroby vitráží

Ostrava/ Ne každý chce trávit volný čas u vody. Pro tvořivé povahy připravila na prázdninové měsíce Galerie pro každého na Milíčově ulici v centru Ostravy několik zajímavých tvůrčích kurzů. Například o tomto víkendu se budou moci zájemci seznámit s výrobou vitráží technikou Tiffani. Během dvou dnů se účastníci naučí řezat sklo a z připravených skleněných dílků vytvářet šperky, ozdobný rám zrcadla a další dekorativní předměty. Kurz se koná od 9 do 15 hodin, cena je 1430 korun.
Další kurzy proběhnou také v následujících dnech a mohou se jich zúčastnit i děti. Například v pondělí 3. srpna si budou moci vyrobit zvířátka v květináčích. O den později – tedy 4. srpna - tkané náramky z perliček, v pátek 7. srpna ministromeček pro štěstí z drátu, perliček a keramických pecek a 10. srpna ketlované šperky. V průběhu srpna se budou moci zájemci seznámit ještě s dekupáží či drátenickým řemeslem.
Bližší informace o všech prázdninových kurzech a jejich cenách najdou zájemci na www.galerieprokazdeho.cz. (mrš)

Na koupališti se nebude jen plavat

Ostrava/ Soutěž ve skoku do výšky na skákacích botách, skok do výšky přes laťku saltem, ukázky skoky do vody na skákacích botách - to vše a ještě mnoho dalšího se uskuteční během akce s názvem M&M párty Reality Jumping Cup. Ta se koná v neděli 26. července na Letním koupališti Vřesina od 10 hodin. (mrš)


V Bartovicích bude tradiční anenská pouť

Ostrava/ Patnáctý ročník Bartovické pouti ke svaté Anně se chystá v ostravském obvodu Radvanice a Bartovice. Pouť se uskuteční v sobotu od 15 hodin před základní školou a hasičskou zbrojnicí v Bartovicích. „Slavnost zahájí starosta Břetislav Blažek, poté bude na programu pásmo pro děti s názvem Hrátky naší Katky, v půl čtvrté imitátor Petr Stebnický, poté vystoupí K. E. Gott a skupina Nebratři. Připravena je i tombola a samozřejmě kolotoče, nafukovací atrakce, stánkový prodej, prezentace městské policie, ukázka sportovního výcviku psů a agility,“ upřesnila tajemnice místní radnice Renata Nytrová. Dodala, že v neděli se pak bude u kapličky svaté Anny v Bartovicích od 15 hodin konat bohoslužba slova pro všechny lidi dobré vůle. (mch)

V Mostech uvidíte tesaře

Mosty u Jablunkova/ Také letos můžete být svědky zajímavé podívané. V Hotelu Grůň v Mostech u Jablunkova se totiž v sobotu uskuteční 4. ročník soutěže tesařské zručnosti s mezinárodní účastí. Letos je dáno téma Beskydské vánoce ve dřevě. V 9 hodin začne prezentace soutěžících a v 10 hodin se již tesaři pustí do díla. Jejich práce bude ukončena v 17 hodin. Po celý den se o pohodu bude starat i živá hudba Zdeňka Krásného. Pro diváky je připravena soutěž, autor sochy oceněný diváky, získá sud piva a jeho tipující cenu hotelu Grůň. (mach)

Gotická bitva bude na Hukvaldech

Hukvaldy/ Třetí ročník rekonstrukce gotické bitvy o hrad Hukvaldy je připraven na sobotu hukvaldském hradě. Tento den bude patřit všem milovníkům rytířů a jejich soubojů. Můžete se těšit na udatné rytíře, krásné dámy, dobová ležení a hlavně na gotickou bitvu mezi obránci a dobyvateli. Bitvy proběhnou ve třech časech, a to v 11, 13.30 a 16.30 hodin. Nebude chybět bohaté občerstvení a dobové stánky s řemesly. (mach)

Slovanský šperkár v Archeoparku

Chotěbuz/ Muzeum Těšínska pořádá v Archeoparku v Chotěbuzi-Podoboře v neděli od 10 hodin akci s názvem Slovanský šperkár. Zájemci si zde budou moci vyrobit jednoduchý šperk. (toj)

Plavecké závody pro čtyřnohé miláčky

Slezská Harta/ V sobotu pročísnou hladinu Slezské Harty tlapky pejsků, kteří zde změří síly v plaveckém klání. Akce pořádané bruntálským klubem Agility Alfa se mohou zúčastnit všichni majitelé čtyřnohých mazlíčků. Povoleno je nejen samostatné plavání psa, ale také plavání s pomocí jeho pána. Neobvyklý turnaj se odehraje u zatopené obce Karlovec, přístup je po cestě od Nové Pláně. Do plaveckého zápolení můžete přihlásit svého psa přímo na místě nebo přihlášku zašlete na e-mail Libuse.Kotkova@seznam.cz. Startovné činí 200 korun a prezence soutěžících bude probíhat na míéstě v sobotu od 13 do 14 hodin.(hh)

Sovinec o víkendu navštíví řezbáři

Sovinec/ Ambiciózní řezbářský projekt, stavba zlatokopecké chýše i tradiční zálesácké dovednosti budou náplní víkendového programu na hradě Sovinci.
Na čtyřicet řezbářů z pěti zemí se během soboty a neděle pokusí vytesat tři metry vysokou sochu ochránce Jeseníků – Praděda. „Naší snahou je vyřezat věrnou repliku díla, které kdysi zdobilo Jeseníky. Vycházíme přitom ze sto let starých kronik,“ řekl řezbář Jiří Halouzka z Jiříkova.
Zašlou slávu zlatokopeckého řemesla přiblíží turistům stavění chýše, v níž přebývali staří dobyvatelé zlaté rudy. Nezvyklou náplň víkendových dnů komentoval Halouzka slovy: „Nechceme nabídnout jenom klasický program s šermíři a divadelními vystoupeními. Snažíme se turisty více zapojit do jednotlivých činností.“ Návštěvníci hradu proto budou moci poměřit své síly s medvědem, jehož bok lze proklát oštěpem. Ochránci přírody se však nemusejí znepokojovat, lítá šelma je vyrobena ze dřeva. Stejný materiál posloužil na výrobu dvou historických kolotočů s vyřezávanými zvířaty, na jejichž hřbetě se mohou povozit děti. Návštěvníci si budou moci rovněž vyrýžovat hrudky zlata, ulovit dřevěného srnce do lasa, nebo se poprat s nástrahami rybolovu. (hh)

Pamětní list za výstup na Trúbu

Štramberk/ Valašské království přichystalo pro návštěvníky štramberské Trúby další novinku. Za výstup na historický skvost Moravskoslezského kraje si mohou turisté pořídit v historickém duchu laděný pamětní list, který jim bude připomínat výstup na čtyřicet metrů vysokou gotickou věž ze třináctého století. (edm)

Radovánky chystají na Kozubové

Milíkov/ Radovánky na horské chatě Kozubová s názvem Jak za starých časů se chystají na sobotu. O den později proběhne tradiční pouť svaté Anny. Připravena je mše v kapli a stánky s pouťovým zbožím. (mach)

Víkendová Anenská slavnost v Bohuslavicích

Bohuslavice/ V Bohuslavicích na Opavsku se o víkendu uskuteční Anenská slavnost. Dvoudenní program nabídne řadu zajímavých pořadů. V sobotu začne akce v 17 hodin a návštěvníci se mohou těšit na pořad Zpíváme s Míšou, orientální tance, anenský karneval a ohňovou show. V neděli 26. července začne program v 15.30 hodin průvodem od kostela ke kulturnímu domu, kde proběhne koncert Petry Černocké, vystoupení cimbálovky, kouzelnická show a od 20 hodin koncert Pavla Dobeše.
V banketní místnosti kulturního domu bude současně probíhat výstava obrazů p. Bernarda Zuga. Za nepříznivého počasí se akce koná v sále Kulturního domu v Bohuslavicích. (mrš)

Jízdy kočárem každý víkend

Karviná/ Pokud zavítáte o víkendu do Karviné, pak se můžete projet po městě kočárem taženým koňmi. „Jezdí se po třech trasách vždy kolem zámku a po zámeckém parku, a to po všechny prázdninové pátky a soboty od 14 do 17 hodin, v případě opravdového nečasu se jezdit nebude. V září už budou jízdy nepravidelné,“ sdělila mluvčí města Karviné Šárka Swiderová.
Nástupní místa jsou dvě : v pátky před městským informačním centrem na Masarykově náměstí ve Fryštátě a v soboty zpravidla před Společenským domem Lázní Darkov. Cena je od 200 korun za asi půlhodinový okruh, 45 minut stojí 400 korun a hodina pak 600 korun za jízdu. (mrš)

Gulášové slavnosti

Frenštát pod Radhoštěm/ V areálu Liščího mlýna ve Frenštátu pod Radhoštěm se v sobotu od 9.30 hodin uskuteční tradiční Gulášové slavnosti. Kromě ochutnávek „soutěžních“ i nesoutěžních gulášů bude pro návštěvníky připraven také bohatý doprovodný program. Hlavním tahákem by měl být koncert Věry Špinarové od 20 hodin. Vstup na akci je zdarma. (mrš)

Mlýn hostí Pastýřské slavnosti

Kozlovice/ Areál Na mlýně v Kozlovicích zažije v sobotu v době od 13 do 17 hodin Pastýřské slavnosti. Hrát bude Goralská gajdošská muzika Goluska z Oravské Lesné, nebude chybět ukázka tradiční výroby halušek, ukázka pastýřských tradic. Zejména těm nejmenším se budou líbit pastýři s ovečkami. Nebude chybět ani řemeslná výroba – hrnčířství, kovářství, košíkářství a řezbářství. (mach)

Budou rýžovat zlatinky

Zlaté Hory/ Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata se uskuteční o nadcházejícím víkendu ve Zlatých Horách na Olomoucku. Soutěžní klání přihlášených borců začne v sobotu od 8 hodin. Soutěžení doplní od 15.30 hodin i zábavný program – koncerty skupin, show s bičem, připraveny budou i soutěže, střelba z luku, jízdy na koních a další atrakce. V neděli pak proběhnou soutěžní finále a vyhlášení vítězů. (mrš)

24.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Ilustrační foto. Dopravní nehoda v Klimkovicích.

Klimkovice bojují s kamiony

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

/ROZHOVOR/ „Nemám ambici být ministrem. Ale v politice nikdy neříkej nikdy,“ konstatoval v povolebním rozhovoru pro Deník hejtman a nově i poslanec Ivo Vondrák (ANO).

Andrea Babišová z Bohumína: Největší radost z podoby jmen měl šéf marketingu ANO

/ROZHOVOR/ Kandidovala za hnutí ANO na osmém místě. Stala se nejúspěšnější kandidátkou své strany v okrese. 

SPD: Za úspěch v regionu vděčíme i zkušenostem s islamizací Havířova

/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Moravskoslezský kraj byl s 13,87 procenty všech hlasů pro SPD nejúspěšnějším volebním regionem v ČR.

ČSSD: Nikde nikdo, ani slovo... ODS: Dnes není důvod plakat!

/OHLÉDNUTÍ ZA VOLBAMI/ Sokolská třída v centru Ostravy. Obvyklé místo volebních štábů dvou stran z opačného politického spektra nemůže naskýtat v sobotu v podvečer odlišnější pohled. Zatímco u občanských demokratů panuje rušno i vstřícnost, sociální demokraté mají v oknech tmu, zamčeno a telefony neberou.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení