„Dům byl v havarijním stavu, nevyužíval se řadu let. Pro nás znamenal zvýšené náklady na opravy a údržbu. K jeho prodeji jsme však potřebovali získat schválení od ministerstev zdravotnictví a financí,“ přiblížil mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava Tomáš Oborný.

Proces s povolením k prodeji se podle jeho dalších slov táhl roky. Nakonec se to ale povedlo a v červnu byl objekt úspěšně předán novému majiteli. „Jsme tomu rádi,“ dodal Oborný.

Za dvanáct milionů korun budovu získala v dražbě společnost House Holding. S jejími opravami začala v uplynulých dnech. Prostory objektu, které kdysi sloužily zdravotníkům, chce upravit na kanceláře. Nevylučuje však, že i lékaři by v ní v budoucnu mohli mít své ordinace.

„Budova byla jedenáct let opuštěna a tomu také odpovídá její současný stav. Zatím provádíme zabezpečovací práce, aby to nespadlo,“ sdělil Deníku Jiří Pastor, šéf společnosti House Holding.

Cílem přestavby je podle jeho dalších slov vrátit objektu jeho dřívější lesk a zachovat jeho původní koncepci. Interiéry by měl vhodně doplnit také historický nábytek. Rekonstrukce by podle současných předpokladů mohla být hotova na konci tohoto roku.