Nespornou výhodou Krytého bazénu v Ostravě-Porubě je možnost koupání i v případě špatného počasí. Jednoduše se dá s ručníkem přeběhnout z venku do vnitřních prostor. Společnost Sareza, která areál provozuje, nabízí také celou škálu doplňkového vyžití, jako je například bezplatná parní kabina, sauna, fitness centrum nebo masáže.

Avšak i na tak oblíbeném a celoročně navštěvovaném bazénu se pár „much“ najde.

Ve srovnání s předchozím testovaným koupalištěm, které bývá někdy ne zcela správně označováno jako vřesinské, poskytuje Sareza v srdci Poruby jen velmi chudý výběr občerstvení u venkovního bazénu. Návštěvníkům v letních měsících, kdy některé rodiny tráví u vody i celé dny, musí stačit jen dva občerstvovací stánky, k tomu se zcela totožnou nabídkou. Jejich menu obsahuje langoš, párek, klobásu a samozřejmě nápoje. Většího výběru pohoštění se lidé dočkají až u východu z bazénu. V prvním patře se nalézá jak restaurace, tak bistro AZURO.

Uvnitř areálu je padesátimetrový bazén, venku pak mají lidé k dispozici pětadvacetimetrový. Co některým návštěvníkům chybí, jsou další atrakce.

„Podle mě je tu na tak vysoké vstupné ( celodenní vstupné stojí 90 korun pro dospělé, 60 korun pro děti pozn.red.) málo atrakcí. Víte co myslím, tobogany nebo divokou řeku a tak dále. Na druhou stranu je tu opravdu čisto a bazény jsou pěkné. Vnější je spíš na takové to cachtání pro děti, člověk se tam málem ani neotočí. A největší minus? Nejsou tu žádní pěkní chlapi, na které by se dalo dívat,“ smála se Jana Kantorová, která s dcerou přijela až z Havířova.

Nedostatek atrakcí ale bude už brzy napraven. Vedení Sarezy právě tento týden prozradilo, že do konce roku postaví nový, zhruba devadesát metrů dlouhý tobogán.

Naopak největší plus porubského bazénu je jeho umístění. Dostanete se tam v Ostravě během několika minut tramvají nebo autobusem. „Z domu to sem mám pár minut, a navíc, když tu jsem s malým, tak máme dost prostoru, a přitom na něj pořád vidím,“ svěřila se pětadvacetiletá maminka Katka Samková.

Provozovatel bazénu pamatuje i na takové návštěvníky, kteří si při rychlém úprku k vodě zapomněli zabalit plavky. Ochotné paní na hlavní recepci uvnitř areálu jich nabízejí několik druhů k prodeji. V zakoupených plavkách pak můžete skočit třeba šipku do teplé a opravdu bez výtky čisté vody. Krytý bazén ve svých útrobách skrývá také skokanskou věž a skočit si můžete celkem z pěti výškových úrovní.


Kvalita vody: 1 (čistá, teplá)
Záchody: 2 (mokro, kluzko)
Občerstvení: 3
Další služby: 1 (úschovna cenin, kol, masérna, hřiště na plážový volejbal, solárium, sauna…)
Celkový dojem: 2

LENKA ZÁTHURECKÁ