V současné době prochází stavba Globusu, umístěného poblíž výpadovky z Ostravy na Opavu, poslední fází. Dodělávají se parkovací plochy, sázejí stromy a keře a probíhají poslední „kosmetické“ úpravy vnějších fasád. Zanedlouho už osm měsíců stavěný hypermarket přivítá své první zákazníky.

„Kromě marketu jsme zbudovali také kruhový objezd na Opavské ulici. Podle mě to určitě zjednoduší dopravu na této jinak velmi rušné komunikaci. Stavba objezdu byla také jednou z podmínek výstavby celého hypermarketu,“ informoval stavbyvedoucí Jan Blažek. Součástí hypermarketu bude i restaurace a gril, čerpací stanice a mycí linka. Kutily bude zajímat rozsáhlé oddělení Baumarkt a registrovaní zákazníci budou moci využívat výhody z takzvaného Mimi-klubu.

Těšíte se na nový hypermarket na okraji Ostravy? HLASUJTE VPRAVO NAHOŘE!

Získá si nově zbudovaný komplex dostatek zákazníků? DISKUTUJTE POD ČLÁNKEM!

Globus se svojí nabídkou orientuje především na rodiny s dětmi a chce nalákat zákazníka i širokou nabídkou pečiva z vlastní pekárny.

„Obchodních domů je podle mě v Ostravě zbytečně moc. Jestli budu do Globusu chodit nakupovat, nevím. S rozhodnutím počkám, až uvidím jejich cenovou nabídku,“ svěřil se obyvatel blízkého sídliště Václav Holič.

Nový hypermarket dá práci celkem čtyřem stům padesáti lidem. Podle zástupců hypermarketu byl velký zájem především o nepotravinářské pozice, například o místa skladníků.

LENKA ZÁTHURECKÁ