V Třebovicích budou soutěžit pudlíci

Ostrava/ V areálu kynologického cvičiště v Ostravě-Třebovicích se v neděli uskuteční oblastní klubová výstava pudlů. Pejsci budou od 9.15 hodin posuzováni v kruzích, od 14.30 hodin bude přehlídka šampionů. Soutěže o vyšší tituly a zvláštní soutěže (dítě a pes, nejlepší chovatelská skupina, nejlepší odchovy po krycím psovi, nejlepší chovatelský pár, nejlepší pár psů) jsou na programu od 15 hodin. (zm)


Výstava psů na hradě

Ostrava/ Na Slezskoostravském hradě se v neděli uskuteční krajská výstava všech plemen psů s výjimkou německých ovčáků. K vidění by zde mělo být na 450 psů. Akce se koná od 7 do 17 hodin. (mrš)


Letní slavnosti ve Staré Bělé

Ostrava/ V zahradě Katolického domu v Ostravě–Staré Bělé se v neděli v 15 hodin koná tradiční Letní slavnost. Hraje Starobělská dechovka. Vstupné dobrovolné. (mrš)


Blešáky na Černé louce a ve Sladovně

Ostrava/ Na ostravském výstavišti Černá louka se v sobotu uskuteční další celostátní setkání hobby sběratelů. K mání zde budou zajímavosti všech sběratelských oborů - starožitnosti, filatelie, pohlednice, mince, odznaky, telefonní karty, militarie, staré knihy, fotoaparáty, obrazy, hodiny, hračky, sklo, porcelán a další kuriozity. Akce se koná od 7 do 12 hodin.
Další bleší trh – dvoudenní – proběhne o nadcházejícím víkendu také ve Sladovně u zastávky Českobratrské u bývalého zimního stadionu J. Kotase. Zde se bude akce konat v sobotu i v neděli od 8 do 13 hodin, vstupné je 10 korun. (mrš)


Vyjděte po stopách ostravských kaváren

Ostrava/ Ostravský informační servis (OIS) pořádá v sobotu akci s názvem Po stopách vůně kávy. Jedná se o tematickou procházku městem s průvodcem. Zájemci se dozvědí o historii kaváren v Moravské Ostravě a seznámí se s kavárenským životem, který v sobě skrýval i takové nešvary, jako například hazardní hráčství či prostituci. Prohlídky začnou v 10, 11, 14 a v 15 hodin. Sraz účastníků akce bude na Prokešově náměstí u Nové radnice v Moravské Ostravě. Cena prohlídky je 60 korun pro dospělé. Děti, studenti a senioři zaplatí 40 korun. Vstupné se platí před prohlídkou v 6. patře na věži Nové radnici v pobočce Ostravského informačního servisu. (mrš)


První Beskydské rekordy, účastníci vystoupí na Everest

Frýdek-Místek/ Na Zámeckém náměstí ve Frýdku se v sobotu uskuteční akce s názvem Beskydské rekordy. Hlavním bodem programu bude zdolání Mount Everestu pod názvem Frýdek-Místek na vrcholu světa. Účastníci akce budou štafetovým způsobem vystupovat na pomyslnou horu Mount Everest. Každý pokořitel bude odměněn účastnickým listem. Aby mohl být rekord uznán, musí každý účastník prokázat svou totožnost. Soutěžit se bude celý den. V průběhu zdolávání osmitisícovky bude na náměstí probíhat bohatý doprovodný program zaměřený na nejrůznější lidské dovednosti. Působivé představení předvedou fakíři za doprovodu ohňů a tance orientálních tanečnic. Pro děti bude připraveno Pohádkové putování za dobrodružstvím se soutěžemi. Celé náměstí budou navíc lemovat ukázky prací řemeslníků, nebudou chybět ani stánky plné kulinářských dobrot beskydského regionu. Ochutnat tak můžete frgály, minirohlíky, minihousky, koláče, nebo naopak super silnou slivovici. Akci zakončí koncert košické skupiny The Backwards. (mrš)


Ostravská hvězdárna vyhlásila soutěž Vyfoťte svou Perseidu

Ostrava/ Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy v Ostravě-Krásném Poli je v srpnu pro veřejnost uzavřena. Přesto si na hvězdnou oblohu můžete vzpomenout a zúčastnit se fotografické soutěže.
„V období kolem 12. srpna prolétá Země meteorickým rojem Perseid. Občané tak mají velkou šanci zahlédnout větší množství padajících hvězd - meteorů. Zachytit takový úkaz prostřednictvím fotografie může dnes téměř každý, kdo má fotoaparát a trošku štěstí. Proto vyhlašujeme na srpen fotografickou soutěž o nejpůsobivější fotografii s libovolným astronomickým námětem,“ sdělila Ivana Češková z ostravské hvězdárny. Soutěž je určena amatérským fotografům bez omezení věku, minimální rozlišení zaslané fotografie v digitální podobě je 1920 krát 1080 pixelů. Fotografie musí být pořízena během srpna 2009. Uzávěrka soutěže je 31. srpna. Do této doby musí být fotografie doručeny na e-mailovou adresu ivana.ceskova@vsb.cz s uvedením data pořízení snímku, jména, adresy, e-mailové adresy, telefonu, povolání a věku soutěžícího. Bližší informace najdou zájemci na http://planetarium.vsb.cz/. (mrš)

Letní autokino nabídne hlavně české filmy

Ostrava/ Do areálu Autoburzy Ostrava na Místecké ulici v Ostravě-Vítkovicích mohou od neděle až do středy 12. srpna zavítat milovníci filmů. Letní autokino nabídne návštěvníkům vždy od 21 hodin projekce převážně českých filmů. V neděli to bude snímek Kdopak by se vlka bál, v pondělí 10. srpna první český 3D animák Kozí příběh, v úterý 11. srpna válečný snímek Tobruk a ve středu 12. srpna filmovou přehlídku ukončí jediný zahraniční snímek – americký film Rychlí a zběsilí. Vstupné je dobrovolné. (mrš)