Plánujeme vybudovat nové dětské hřiště v lokalitě ulic Krasnoarmějců a P. Lumumby v Zábřehu, dozvěděli se už v lednu letošního roku obyvatelé této lokality z radničního měsíčníku Jižní listy. Rodiče menších dětí se okamžitě začali těšit, že si jejich potomci konečně budou mít kde hrát. Nadšení pak ještě zesílilo v březnu, když se na vchodových dveřích domů objevily dokonce plány nového reálu s atrakcemi.

„Mysleli jsme si, že do prázdnin to bude hotové, a děcka budou mít v letních dnech kde se vydovádět,“ říká jedna z maminek žijících v místě za zábřežským kinem Luna.

„Pak ale projekty zmizely, a od té doby je ticho po pěšině. Léto v tahu, a my ani nevíme, jestli se to vůbec bude někdy realizovat,“ dodává a ještě konstatuje, že současné plochy pro hraní dětí jsou jednak nedostačující, jednak je často okupují puberťáci, kteří tam skáčou na starých matracích z postelí do písku a ohrožují děti.
Podle mluvčího jihoostravské radnice Michaela Kuttyho bude výstavba lanového hřiště zahájena po dokrytí chybějících finančních prostředků. Celkově by měl areál s atrakcemi přijít na dva a půl milionu korun, přičemž polovinu této částky radnice získala jako dar od soukromé firmy.

„Předpokládáme, že realizace projektu by měla začít ještě letos. Výstavba hřiště v uvedené lokalitě byla zařazena do upraveného rozpočtu obvodu pro tento rok,“ osvětluje problematiku Kutty a dodává: „Pokud se na vchodových dveřích domů objevil nějaký leták, týkal se zahájení územního řízení, o kterém musejí být občané informováni.“