Koupaliště ve Staré Bělé patří mezi ta menší. Právě to táhne nejvíce návštěvníků. „Je tu opravdu klid. Člověk si odpočine a není tady moc lidí,“ svěřila se Marta Gřondělová. Ihned u vchodu vás překvapí příznivé ceny vstupného. Dospělý zaplatí šedesát korun na den, dítě do sto padesáti centimetrů třicet korun a ti úplně nejmenší do čtyř let věku mají vstupné zdarma. V případě, že jste zapomněli nafukovací kruh či lehátko, nemusíte zoufat. Nachází se zde stánek, kde si tyto pomůcky můžete od sympatického plavčíka zakoupit.

Pokud přijedete na kole, rozhodně oceníte, že si ho můžete umístit kdekoli v areálu, klidně u své deky a nemusíte za něj nic platit. Těm, kteří mají rádi pohodlí, a nechtějí ležet na zemi, slouží lehátka, která si můžete u obsluhy pronajmout za padesát korun na celý den.

„Líbí se mi tady. Prostředí je klidné a není tady moc lidí. Na koupaliště, kde je hlava na hlavě, bych nešla. Navíc si tady můžu vzít kolo a je to zcela zadarmo,“ uvedla Žaneta Minksová, jedna z návštěvnic koupaliště.

Milovníky vodních atrakcí může trochu zamrzet, že starobělské koupaliště žádné takové nenabízí. K dispozici jsou dva bazény - jeden větší a jeden menší určený pro děti. Voda má příjemných dvaadvacet stupňů a je opravdu čistá. „Je to tady čisté, jak voda, tak i třeba záchody. Navíc si troufnu říct, že se zde nekrade. Je to malé a zloděj by tady byl hned vidět,“ řekla Marcela Benešová, která to má na koupaliště pět minut od domova.

Nevydržíte-li ležet celý den u bazénu, není pro vás toto koupaliště nejspíše to pravé. V celém areálu není místo, kde byste si mohli zahrát například volejbal či si zakopat s míčem. Pouze v zadní části se nachází malé dětské hřiště s několika prolézačkami a houpačkou.
Muži ocení, že se mohou koupat jak v plavkách, tak v kraťasech, ženám je zase povoleno opalovat se bez vrchního dílu plavek, což některé z nich využívají.
Sociální zařízení i převlékárny jsou zrenovované a čisté. Po celém koupališti je také dostatek odpadkových košů i sprch.
Můžete se občerstvit v jednom ze dvou stánků, které se v areálu nacházejí. Nabídka je klasická - pivo, nealko, langoše, párky, bramboráky nebo třeba nanuky.

TEREZA KRUMPHOLZOVÁ