„Komplexní rekonstrukce Urxovy ulice trvala od letošního dubna do konce července a vyžádala si investici téměř sedm milionů korun. Byly vybudovány nové chodníky, silnice a moderní veřejné osvětlení,“ uvedla mluvčí porubského obvodu Jana Končítková. Místostarosta obvodu Petr Mihálik doplnil, že rekonstrukce Urxovy ulice se obešla bez radikálních zásahů do zeleně. „Přesto se nám díky prořezům podařilo docílit prosvětlení ulice,“ dodal místostarosta.

Urxova ulice je už třetí v pořadí, kterou městský obvod nechal v posledních dvou letech omladit. Opravy už dokončili na ulicích Alšově a Budovatelské, v současnosti se rekonstruuje část ulice Čs. exilu. Ta by měla být hotova na konci letošního září a obvod za její opravu zaplatí 5,5 milionu korun. „Změna je vidět na první pohled. Často totiž těmito místy chodíme s manželem na procházku. Líbí se mi, jak celý první obvod mění svůj ráz. Uvítala bych, kdyby se také zrenovovaly prostory ve dvorech mezi domy, aby si v nich děti mohly hrát,“ uvedla obyvatelka prvního porubského obvodu Zdeňka Duhanová.

Podle starosty městského obvodu Poruba Lumíra Palyzy trpěly ulice této části Poruby havarijním stavem vozovek a chodníků a také zastaralou infrastrukturou. „Dí〜ky komplexní rekonstrukci bude první porubský obvod nejen pěknější na pohled, ale bude se tady i lépe bydlet. Při revitalizaci ulic jsme zohlednili požadavky lidí na zklidnění a zpomalení dopravy a částečně jsme zvýšili počty parkovacích míst,“ dodal starosta.

Projekt První komplexní rekonstrukce porubských ulic od dob výstavby I. porubského obvodu v padesátých letech dvacátého století zahrnuje opravu pěti ulic – Alšovy, Budovatelské, M. Kopeckého, Čs. exilu a Urxovy. V původním nevyhovujícím stavu nyní zůstává už jen ulice M. Kopeckého a část ulice Čs. exilu.
Zahájení jejich opravy zastavilo rozhodnutí České inspekce životního prostředí z února letošního roku.