Od neděle 16. srpna třiadvaceti hodin do páteční půlnoci 21. srpna dojde ve směru do centra města u zastávky Náměstí Republiky už potřetí v letošním roce k odklonům tramvajových linek číslo 4, 8, 9, 11, 12 a 18 z ulice 28. října vpravo na Vítkovickou ulici a linek číslo 1 a 2 z Vítkovické ulice vlevo na ulici 28. října. Spoje těchto linek přijedou na přemístěnou zastávku Náměstí Republiky a budou pokračovat v trase linky podle poznámky uvedené ve výlukovém jízdním řádu.

„Tramvajová zastávka Náměstí Republiky se po uvedenou dobu přemístí na provizorní zastávku na ulici 28. října a zároveň bude sloužit jako přestupní zastávka na náhradní autobusovou dopravu do centra města,“ uvedl mluvčí Dopravního podniku Ostrava Miroslav Albrecht s tím, že náhradní autobusová doprava bude zajištěna v úseku zastávek Náměstí Republiky – Výstaviště a zpět.

Náhradní tramvajová doprava za linky číslo 1, 2, 4 bude jezdit z Výstaviště na Hlavní nádraží a zpět a také na trase Výstaviště – Hranečník – NH jižní brána a zpět.

Dopravní podnik musel znovu rozhodnout o výluce, aby mohla pokračovat oprava tramvajového mostu na ulici 28 října. Cestující by se po celou dobu prací, které skončí 20. října, měli řídit výlukovými jízdními řády, které jsou vyvěšeny na zastávkových označnících.