Jedná se o historicky první odchov tohoto nesmírně vzácného druhu nejen v České republice, ale i v rámci celosvětové populace mimo Madagaskar, USA a západní Evropu. Ostravská zoo chystá při této příležitosti na neděli 16. srpna 2009 slavnostní křest. Akce se uskuteční ve 14.30 hodin v rámci mimořádného komentovaného krmení lemurů Sclaterových.

Návštěvníci se dozvědí spoustu zajímavostí ze života tohoto kriticky ohroženého druhu. „Výjimeční jsou tito primáti nejen svými nízkými počty žijícími ve volné přírodě i chovaných v zajetí, ale jsou kromě člověka i jedinými modrookými primáty. Proto bychom se rádi na naší oslavě pokusili o neoficiální rekord v setkání největšího počtu modrookých lidí na jednom místě. Každý modrooký návštěvník od nás dostane razítko na potvrzení své příslušnosti k lemuří rodince,“ sdělila k akci Šárka Bartáková ze Zoologické zahrady Ostrava.

Lemury Sclaterovy najdou nejen modroocí návštěvníci na ostrůvku za pavilonem vodních ptáků. V prostorách před pavilonem směrem k rybníku navíc proběhne od 12 do 14.30 hodin zábavný program pro děti. Akce se uskuteční pouze za pěkného počasí.