Na hradě budou strašidla

Hukvaldy/ Hrad Hukvaldy bude v sobotu 15. srpna patřit tradičnímu sjezdu strašidel a nadpřirozených bytostí. Hrad se pro tuto událost otevírá v 19.30 a otevřen bude až do 24 hodin. Akce samotná začne ve 20 hodin. Mimo strašidel se můžete těšit na strašidelné představení O zazděném preclikáři a také na mistry katy a jejich právo útrpné. Tento doprovodný program bude pro tentokráte probíhat před hradní kaplí. Samozřejmě nebude chybět bohaté občerstvení. (mach)

Řezbáři a kováři tvoří na hradě

Ostrava/ Už od čtvrtku 13. srpna probíhá na Slezskoostravském hradě setkání českých a zahraničních kovářů a řezbářů, kteří zde představí své práce. Akce s názvem Oheň a dřevo potrvá až do neděle 16. srpna. Řezbáři vytvoří přímo v prostoru hradu nové sochy, které následně vyzdobí kováři. (mrš)

Revival festival Stodolní Ostrava 2009

Ostrava/ Na parkovišti na Škroupově ulici (poblíž ulice Stodolní) v Moravské Ostravě se v sobotu 15. srpna uskuteční 1. ročník přehlídky revivalových a amatérských kapel. V programu vystoupí například AC/DC Revival, ZZ TOP Revival, Ozzy Osbourne Revival, Deep Purple Revival, Kabát Revival, Elberet, Quercus či Kaktus. Akce začíná ve 13 hodin, vstup je zdarma. (mrš)

Blešáky obsadily pivovarskou sladovnu

Ostrava/ Ve staré sladovně bývalého areálu pivovaru Ostravar u bývalého zimního stadionu J. Kotase se každou sobotu a neděli konají bleší trhy. Ani tento víkend nebude výjimkou. Tradiční blešák se uskuteční 15. a 16. srpna od 8 do 13 hodin a jeho návštěvníci zde najdou nejrůznější předměty - od malých drobností přes porcelán, knihy, obrazy, elektroniku až třeba po starý nábytek. Vstupné je 10 korun. (mrš)

Poutníci se vydají na cestu

Český Těšín/ Prožít si skutečnou křesťanskou pěší pouť mohou všichni, kteří se přidají v sobotu 15. srpna z Českého Těšína do baziliky Panny Marie ve Frýdku. První poutníci vyjdou z Karviné v šest hodin ráno po svátostném požehnání z kostela Povýšení sv. Kříže ve Fryštátě a další část vyjde z Českého Těšína z kostela Nejsvětějšího srdce Ježíšova v Masarykových sadech po požehnání v 8 hodin. V kostele sv. Markéty v Havířově-Bludovicích bude sv. požehnání v 11.30 hodin a poutníci vyjdou přes Špluchov, Bruzovice do Sedlišť. Odtud všichni společně do Hájku a Frýdku. Poutníky čeká několik zastávek většinou v jednotlivých kostelích a kaplích, které lemují cestu do takzvaných Slezských Lurd. Pouť bude zakončena mši svatou v 18 hodin ve frýdecké bazilice. Poutníci se zhruba na třicetikilometrovou pouť vydávají za každého počasí, a tak je nutná pláštěnka, dobré boty, svačinka a dobrá nálada. (r)

Na výstavišti bude výstava koček

Ostrava/ Mezinárodní výstava koček se uskuteční o nadcházejícím víkendu 15. a 16. srpna na ostravském výstavišti Černá louka. Po oba dny bude otevřeno od 10 do 17 hodin. Vstupné je 60 korun, děti a návštěvníci se zdravotním postižení zaplatí 30 korun. (mrš)

Po Ostravě bude jezdit historický trolejbus

Ostrava/ Dopravní podnik Ostrava připravil na prázdniny jízdy historickým trolejbusem. Naposledy se jím budou moci zájemci projet v sobotu 15. srpna. Trasa povede od hlavního nádraží přes most Miloše Sýkory až k ostravské zoologické zahradě a zpět. První spoj odjíždí od hlavního nádraží dvacet minut po deváté, poté každou další hodinu. Poslední vyjede na trasu dvacet minut po šestnácté hodině. Jízdné je 16 korun pro dospělého, děti zaplatí polovinu. (mrš)


Americké a africké D&B zazní v Horní Suché

Horní Suchá/ Hodně zajímavá akce nazvaná Hi-Dry je připravena na sobotu 15. srpna do hornosušského amfiteátru. V programu se pod širým nebem představí například jihoafrický DJS Counterstrike nebo Hybris Aka Evancipation z USA. Chybět nebudou ani naši zástupci jako No money, Elvis, Spam, Nexus nebo Radem. Open air akce začne ve 20 hodin a vstupné je padesát korun. (lp)