Do moravskoslezské metropole nakonec dorazilo zhruba sedmdesát brněnských příznivců. Někteří z nich cestovali autobusem, další osobními vozidly nebo rychlíkem, který do Ostravy přijel krátce před půl pátou odpoledne. Zhruba pětadvacet fanoušků mělo vyčleněno poslední vůz střežený policií. Na nádraží Brňané přestoupili do připraveného autobusu městské hromadné dopravy, který je dopravil až před brány Bazalů.

Před jejich branami a v blízkém okolí hlídkovali policisté a strážníci. O bezpečnost na stadionu se starali pořadatelé a najatá agentura. K závažnějším incidentům nedošlo.

„V pátek jsme podepsali ujednání mezi policií a Baníkem Ostrava o zajištění průběhu celého utkání,“ řekl vedoucí bezpečnostního opatření Radím Daněk ze severomoravské policie s tím, že součástí této dohody byla také instruktáž pořadatelů, kterou před zápasem zajišťovala severomoravská policie. „Domluvili jsme se, jak postupovat v konkrétních situacích. Nechtěli jsme opakovat to, co se nedávno stalo v Olomouci, kdy pořadatelé házeli zpět lahve nebo dýmovnice,“ dodal Daněk, podle kterého byl také důležitý výběr pořadatelů. „Důraz jsme kladli na kvalitu, a ne na kvantitu. Není problém najmout například dvě stě důchodců, to ale není řešení. Raději méně, ale lépe připravených,“ dodal Daněk.

V rámci bezpečnostních opatření čekaly fanoušky i důkladné prohlídky před vstupem na stadion. Dva z fandů nebyli kvůli opilosti vpuštěni dovnitř.

Během zápasu nebyly zaznamenány žádné vážnější incidenty. Nenaplnily se ani obavy policistů z toho, že do Ostravy přijedou větší skupinky polských fanoušků, ať již z GKS Katovice, udržujících úzké vztahy s Baníkem, nebo z Ruchu Chorzów, spolupracujících s 1. FC Brno. Kvůli možným konfliktům ostravští ochránci zákona nasadili tři smíšené česko-polské hlídky. Celkem se bezpečnostních opatření zúčastnilo přes dvě stě policistů a strážníků a 120 pořadatelů.