Brány nového nákupního centra pohltily dav lidí v převážně důchodovém věku s úderem osmé hodiny. Další nakupující, zvědaví na nový hypermarket a slevy, jež v den otevření nabízí, během rána kvapem přibývali.

„Přišla jsem už takhle brzo, protože ráno jsem nejvíce svěží. Jindy by mi to nevyhovovalo,“ vyjádřila se například sedmaosmdesátiletá Vlasta z Poruby, která ve skrumáži před vchodem čekala v doprovodu kamarádky.

„Díky kombinaci potravin, drogerie, domácích potřeb, elektroniky i oddělení Zahrada a Baumarket jsme schopni nabídnout zákazníkům vše, co potřebují a za čím dosud často jezdili až do našeho hypermarketu v Opavě,“ uvedl René Hesoun, ředitel ostravského Globusu.

Už jste v novém Globusu byli, teprve se tam chystáte, nebo to není nic pro Vás? Jak na Vás případně nový komplex působí? HLASUJTE V ANKETĚ VPRAVO NAHOŘE!

Dopravní podnik je v pohotovosti

Nápor zvědavých lidí, zvláště těch pracujících, se očekává v odpoledních hodinách a o víkendu. Většina návštěvníků přijede vlastním autem, lidé ale mohou využít i množství linek městské dopravy, které mají konečnou v těsné blízkosti hypermarketu. Od září navíc přímo kolem nového areálu projíždí autobusová linka 47, která však jezdí jen jednou za hodinu.

„Vytíženost linek budeme monitorovat a v případě problémů jsme připraveni situaci řešit vypravením mimořádných autobusů. Předpokládáme ale, že kapacita stávajících linek bude dostačující,“ řekl mluvčí ostravského dopravního podniku Miroslav Albrecht.

MARTIN PLEVA, ONDŘEJ NOSKIEVIČ