Výstavba důležité dopravní infrastruktury v kraji musí být včas dokončena. Je třeba podporovat malé a střední podnikatele, kteří pružně reagují na výkyvy trhu. Mělo by se vytvořit regionální vzdělávací centrum pro výchovu nových odborníků pro místní firmy. A v neposlední řadě by měl vzniknout nadační fond kraje, který by se využíval v případech živelních pohrom či jiných nenadálých katastrof.

VŠE O VOLBÁCH V KRAJI ČTĚTE ZDE!

To jsou čtyři programové priority, se kterými chtějí jít do předčasných parlamentních voleb moravskoslezští kandidáti strany TOP 09. Ta v pátek v Ostravě zahájila kampaň a kromě programu představila také svou kandidátní listinu.

Jedničkou strany v tomto regionu je exnáměstek hejtmana a starosta Čeladné Pavol Lukša. V první šestce jsou tři ženy, na druhém místě například starostka Bílovce Sylva Kováčíková. Na devátém místě kandidátky najdeme jméno kapitána fotbalistů Baníku Martina Lukeše.

„Očekáváme volební výsledek kolem osmi až devíti procent. Když se z našeho regionu dostanou do Poslanecké sněmovny dva kandidáti, bude to úspěch, když tři, bude to naprosto skvělé,“ odhadoval vyhlídky TOP 09 na severní Moravě a ve Slezsku Lukša, kterého v pátek přijel do Ostravy podpořit i místopředseda strany Miroslav Kalousek.

Lavičky vyrobili postižení lidé

Hlavní představitelé nově vzniklé strany představili také zajímavý projekt s názvem Lavička pro tebe. Desítka laviček s vyrytými citáty, které pro TOP 09 vyrobili lidé se zdravotním postižením, bude rozmístěna po celém kraji.

„Každá vyrobená lavička má své výrobní číslo a na webových stránkách svůj příběh. Stačí vyrobit deset laviček a jeden zdravotně postižený člověk má možnost práce téměř na celý rok,“ přiblížil Jaroslav Dembinný, pětka na kandidátce a zároveň člen republikového výboru Národní rady zdravotně postižených.