Rekonstrukce, která si vyžádala svedení dopravy do jednoho jízdního pruhu, měla podle původních plánů trvat až do konce měsíce září. Zřejmě ale skončí dříve.

„Jsme si vědomi důležitosti této komunikace i jejího vytížení, proto jsme se rozhodli použít rychle zrající betonové směsi. Rovněž plánujeme noční práce. Uděláme vše, aby dopravní omezení na Rudné bylo skutečně pouze po nezbytnou dobu,“ uvedl Daniel Lyčka, který je v současné době pověřen řízením společnosti Ostravské komunikace.

Využití rychle tuhnoucích betonových směsí podle něj zkrátí termín dokončení prací na ulici Rudné řádově o několik týdnů.

„Opravovat budeme dilatace na mostě, které jsou v havarijním stavu. Půjde-li vše podle našich předpokladů, bude plný provoz na Rudné obnoven už kolem 20. září, tedy přibližně o deset dní dříve oproti původním předpokladům,“ dodal ještě Lyčka.

Do konce letošního roku plánují pracovníci Ostravských komunikací podobné omezení dopravy ještě na ulici Fryštátské, kde se už však neočekávají větší dopravní komplikace.