Vítězným dílem se stal příběh nazvaný Můj milovaný Ory. Veselá historka o koni, kterého autorka Tina Šalková dostala k šestým narozeninám. „Měla jsem obrovskou radost, když jsem uviděla poníka před vraty. Na krku měl papírové srdíčko s nápisem. Neuměla jsem ještě číst, a tak mě zachránil až bratr Jakub, který už chodil do školy a četl: ,Ahoj, Tino, já jsem Ory a jsem tvůj dárek k narozeninám.’ V tu chvíli se mi splnil můj sen,“ píše šesťačka ze Základní školy Bohumínská ve své povídce.

„Je to vlastně legrační příběh o tom, jak například Ory snědl pudink, když jsme byli u babičky,“ vysvětlila Tina, která ještě neví, čím by jednou chtěla být.

Dominika Boturová, která obsadila druhé místo, má naopak o své budoucnosti jasnou představu: „Chci být slavná. Ještě nevím, jestli spisovatelka, nebo novinářka. Moc mě baví psát nonsensové básničky.“

Mladí scénáristé přinesou nové nápady

Mladým adeptům novinařiny bude ve vratimovském Domě dětí a mládeže sloužit nové centrum mediální výchovy. K dispozici mají profesionální kamery, moderní videostřižny a také jakési malé televizní studio. Patronem mediálního centra se stalo duo Tobi a Vladimír, moderátoři oblíbeného pořadu České televize Sabotáž.

„Byli jsme osloveni, abychom se stali součástí tohoto projektu. Určitě je to pro nás dobrá zkušenost. Kolega Vladimír dostal skvělý nápad – najít mladé šikovné scenáristy, kteří by nás mohli zásobovat nápady, a pomoci nám tak při naší práci,“ přiblížil Tobi, který se na spolupráci s dětmi moc těší.

Vítězné příběhy si můžete přečíst na internetových stránkách Dětské tiskové agentury – www.dta.cz.

TEREZA KRUMPHOLZOVÁ