Výstavba sportoviště si vyžádala náklady přes devětadvacet milionů korun. Téměř sedmadvacet milionů na stavbu hřiště získala obec z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. „Příprava projektu začala v roce 2007. Dnes už je nový areál, o kterém jsme dlouho pouze snili, postaven. Areál budou moci využívat nejen všichni obyvatelé naší obce, ale i lidé ze širokého okolí. Jeho vybavení odpovídá jedenadvacátému století. Například fotbalové hřiště má i umělé osvětlení,“ upřesnil starosta Těškovic Martin Sedlák.

Na moderním sportovišti si budou moci zájemci zahrát na hřišti s umělým povrchem kopanou, dále pak jsou jeho součástí kurty pro tenisty, volejbalové hřiště, plocha je i pro vyznavače nohejbalu. Součástí areálu je i stometrová atletická tartanová dráha pro požární sport, dětské hřiště i prolézačky. Celý areál je doplněn i o provozní budovu s šatnami a sociálním zázemím pro sportovce.

Sportoviště bude slavnostně otevřeno v sobotu ve čtrnáct hodin. „Připravili jsme bohatý program včetně fotbalových utkání a představení hasičského sportu. Poté už bude areál přístupný široké veřejnosti a všem zájemcům o aktivní využití volného času,“ dodal starosta Těškovic.