Úryvky z Nohavicovy písně Ostravo lidé uslyší například v rozhlasovém spotu, který zve na ojedinělou výstavu OSTRAVA?. Ta začne už příští čtvrtek v pavilonu A na výstavišti Černá louka a potrvá do 25. října (v Deníku vycházejí každou sobotu příběhy zajímavých děl z této výstavy – pozn. redakce).

Motiv písně se ale objeví i ve spojitosti s další mimořádnou kulturní událostí, již organizátoři projektu Ostrava 2015 chystají na letošní podzim. Je jí Mezinárodní filmový festival Ostrava Kamera Oko, který se uskuteční od 25. září do 4. října.

„To, že mám Ostravu rád a že jí fandím, není nic nového. Vždyť jsem se tady narodil. A Česťu Kopeckého, který vede projekt Ostrava 2015, znám již z doby, kdy jsme natáčeli Rok ďábla. Jsem písničkář, co tedy mohu pro někoho udělat více, než mu napsat nebo věnovat píseň? Tak jsem to udělal. Jsem pyšný na to, že se bude objevovat v souvislosti s kandidaturou Ostravy na tak prestižní titul, jakým je Evropské hlavní město kultury,“ přiblížil Jarek Nohavica svůj krok s darováním písně.