V novém areálu bylo postaveno patnáct bytových domů, ve dvanácti bytových domech je po osmi bytech, ve třech domech je dvanáct bytů, tedy celkem 132 bytových jednotek na pozemku o rozloze zhruba 33 tisíc metrů čtverečních. Pod každým domem jsou čtyři samostatné garáže s vraty na dálkové ovládání a vstupem do domu, další parkovací stání jsou venku jako krytá, či nekrytá. Součástí každého bytu je i sklepní box.

„Jednotlivé byty jsou prodávány do osobního vlastnictví. Pro potenciální klienty zajišťujeme zvýhodněné hypotéky až do výše sta procent ceny bytu. Vstříc vycházíme také klientům, kteří nemají potřebnou finanční hotovost a momentálně nedosáhnou ani na hypoteční úvěr. Ti si mohou vybraný byt s předkupním právem pronajmout, nejdéle však do konce dubna příštího roku, přičemž splácejí měsíčně pouze nájem s inkasem,“ vysvětlil Radim Žebrák, ředitel firmy Nové byty Ostrava, které areál rezidenčních bytů patří.

Místo je snadno dostupné

Podle něj si pak nájemníci, kdykoliv jim to jejich finanční situace dovolí, byt odkoupí a od kupní ceny se jim odečtou všechny nájemní splátky. „Klienti tak získávají i vyšší bonitu při vyřizování hypotéky, protože už mají uhrazenu část kupní ceny.

Zájemci si mohou vybrat byty různých velikostí od 1+kk až po 4+1 mezonet v rozmezí 30 až 130 metrů čtverečních bytové plochy. Součástí každého bytu jsou terasy a balkony. Domy splňují i přísná kritéria energetické úspornosti a jsou postaveny z pálených cihel, klasického stavebního materiálu,“ doplnil Žebrák. Celý projekt je možno detailně zhlédnout na webu www.novebytyostrava.cz.

Nové byty v Heřmanicích byly postaveny v klidové zóně u lesa. Přímo u pozemku je zastávka trolejbusu, v dosahu je škola, školka, zdravotnické zařízení i obchod. Výhodou je snadná a rychlá dostupnost do centra Ostravy.