Navazující trasa této nové stezky vede podél silnice v ulicích Pod Nemocnicí a V Zahradách směrem k restauraci Myslivna, poté lesními cestami k hranici katastru Krásného Pole. „Tam se napojuje na už upravenou cyklostezku vedoucí do Krásného Pole. Navazující trasa je od poloviny září vytyčena novým dopravním značením,“ uvedla mluvčí obvodu Jana Končítková.

Mezi nejoblíbenější trasy v Porubě patří cyklostezka na Hlavní třídě, kterou loni obvod nechal vybavit novým dopravním značením. „Investovali jsme do něj 154 tisíc korun. Nové dopravní značení propojilo jednotlivé úseky cyklostezky, takže cyklisté při průjezdu Hlavní třídou nemusejí na přejezdech několikrát sesedat z kola. Trasa je tak bezpečnější a cyklistům umožňuje i pohodlnější jízdu,“ uvedl místostarosta Poruby Petr Mihálik. Dodal, že hojně využívány jsou také cyklostezky podél ulice Průběžné a Martinovské. Na jednotlivých stezkách mohou lidé využít orientačního značení všech stávajících tras a také stojany pro uzamčení kol.

Síť porubských cyklostezek otestují v pátek zástupci vedení jednotlivých městských obvodů při tradiční Jízdě ostravských starostů. Trasa už 11. ročníku této akce povede městskými obvody Poruba,Svinov, Třebovice, Martinov, Plesná a Krásné Pole. Za městský obvod Poruba se jízdy zúčastní místostarosta Petr Mihálik.