Čertovský jarmark v Mariánkách -Jako by se čerti ženili na obloze, a ne na jarmarku. Tak by se aspoň z hlediska počasí dalo hovořit o sobotní akci v obvodu Mariánské Hory a Hulváky s názvem Čertovský jarmark. Konala se před Střediskem volného času Korunka a kvůli dešti a zimě nepřilákala tolik lidí, kolik by si zasloužila.

Další boj za Černou kostku: lidé šli pochod městem -Komentovaná procházka kolem pozoruhodných domů centra Ostravy měla podpořit výstavbu nové moravskoslezské vědecké knihovny podle projektu, jenž před pěti lety zvítězil v soutěži.

Janda s Michalákem zosnovali výhru Heřmanic -Není zápas jako zápas. O tom se v sobotu odpoledne přesvědčili fotbalisté Sokola Stará Bělá, kteří po fantastickém výkonu v duelu s Horní Suchou totálně selhali na půdě městského rivala Heřmanic, jemuž podlehli 1:3. Odmítli posun na první pozici v soutěži.

Baník doma vyhrál nad Libercem a je znovu třetí -Fotbalový tým Baníku Ostrava zvládl sobotní domácí utkání 11. kola první ligy se Slovanem Libercem. Ostravští vyhráli díky brance Tomáše Mičoly a po zaváhání pražské Sparty, která pouze remizovala (1:1) s Českými Budějovicemi, poskočili na třetí místo v tabulce.

Slet bubeníků 2009 - Slet bubeníků 2009 se uskutečnil v sobotu v kulturním důmě Akord v Ostravě-Zábřehu. Byl to unikátní česko-japonský projekt.

Zapomeňte na diety, na hradě se o víkendu hoduje -Pečené koleno, zvěřinový guláš, kačena se zelím. Nebo třeba jitrnice, tlačenka, klobásky, ale také palačinky či koláče. Odpůrci nejrůznějších diet mohli v sobotu popustit uzdu svým chuťovým buňkám na Slezskoostrav­ském hradě.

Nejtvrdší hasiči zdolali radniční věž -Náročná soutěž pro pořádné chlapy se v neděli konala na Prokešově náměstí před ostravskou Novou radnicí. Klání s názvem Toughes Firefighter Alive neboli Nejtvrdší hasič přežívá se zúčastnilo bezmála osmdesát borců, kteří si sáhli na dno svých sil.

Vítkovice stále lídrem, zachránila je branková smršť -Prestižní derby s Třincem sledovalo ve vyprodané ČEZ Aréně 9573 diváků.