Šlo o náletové dřeviny.„Povolení na jejich skácení samozřejmě máme,“ uvedl Libor Matúš, ředitel ostravské pobočky společnosti Vae Therm.

Lidem z okolí se kácení stromů nelíbí. „Určitě nás to mrzí, a nejen nás, co bydlíme na ulici Dobrovolského. Stromy tu asi padesát let rostly, i když byly náletové. Příroda to tak zařídila,“ říká Jaromír Šrámek, člen sdružení občanů ve Slezské Ostravě. „Celou dobu jsme proti tomu protestovali, bohužel bezúspěšně,“ podotkl Šrámek. Upozornil navíc na to, že nejde o jedinou plochu, která aktuálně přišla o zeleň. „V okolí se bude kácet stromů více,“ dodal Šrámek.

Povolení pokácet stromy vydal ostravský magistrát. Firma se ale současně zavázala, že tato lokalita o zeleň nebude ochuzena. „Počítáme s rovnocennou náhradní výsadbou jak stromů, tak keřů. Také se chceme dívat na zeleň,“ ujistil Matúš.

Výstavba polyfunkčního domu bude hotová zhruba za rok. V nejbližší době by měl být pozemek oplocen a začne se se stavbou přípojek. Objekt bude čtyřpatrový. V prvním patře bude vedle dvojgaráže a servisní místnosti kavárna, ve druhém a třetím patře budou umístěny kancelářské plochy a úplně nahoře by měly vzniknout dva byty.