Probíhá zde řada zájmových kroužků, starší mohou navštěvovat terapeutické dílny, kde se naučí základům košíkářství, tkalcovství, zhotovují předměty z keramiky a vyzkoušejí si i další řemesla. „Zájem o denní pobyt v našem stacionáři je stále velký,“ říká ředitelka centra Dana Šťastníková.

Budova, která sloužila původně jako mateřská škola, byla nově zrekonstruována. Díky příspěvkům z Občanské volby se již v minulých letech podařilo upravit rozlehlou zahradu, která slouží nejen k odpočinku a hrám, ale i ke zlepšení motorických funkcí mentálně postižených.

Centrum Žirafa nyní přichází s novým projektem– vybavení místnosti pro rozvoj smyslů. Za peníze z grantu by byly zakoupeny válecí pytle a terapeutické polštáře, vodní bublinkový válec, disko koule, místnost bude vybavena světelnými efekty připomínajícími hvězdné nebe, nejrůznějšími barevnými spoty a další pomůcky. Místnost pro rozvoj smyslů doplní nabídku aktivit a využití času zejména pro děti s těžším mentálním postižením a imobilní klienty.

„To vše zmírňuje projevy hyperaktivity a pomůže odbourávat i některé negativní jevy vyplývající z jejich postižení– stres, agresivní projevy– a zlepšit komunikaci a porozumění. Pobyt v takto vybavené místnosti vyvolává pocit pohody, klidu, uvolnění, zbavuje strachu, ale také aktivizuje, probouzí zájem, přináší jistoty – jednoduše přináší radost,“ shodují se zaměstnanci.

„Lidé s handicapem mají, pokud je to možné, žít normálním životem jako jejich ostatní spoluobčané a okolí by je mělo přijmout jako rovnoprávné členy společnosti,“ říká ředitelka centra, která se práci s postiženými dětmi věnuje již řadu let a spolu se zdejším kolektivem se pro ně snaží vytvořit ty nejlepší podmínky.

Celkové náklady na projekt: 70 000 Kč
Požadovaná částka: 56 000 Kč
Formát pro DMS hlasování: DMS PLR11
Co je důležité vědět:

Projekty, které postoupily do veřejného hlasování, postupně každé úterý představujeme v tištěném Moravskoslezském deníku a týdeníku Frýdecko-Místecko. Seznámit se s nimi můžete postupně také na internetových stránkách Moravskoslezského deníku nebo www.prazdrojlidem.cz. Koncem listopadu pak všechny projekty znovu připomeneme v samostatné příloze novin, jejíž součástí bude i hlasovací kupon.

Již od 1. října můžete hlasovat prostřednictvím internetu nebo dárcovských SMS, které letos mají hodnotu dvou bodů. Cena jedné DMS je 30 Kč, ve prospěch organizace bude převedeno 27 korun. Počet zaslaných DMS není omezen, do hlasování se však počítá pouze první.
DMS je možné posílat na číslo 87 777 ve tvaru DMS(mezera)PLR(číslo projektu 1 až 26).
Příklad: Chcete-li poslat svůj hlas projektu č. 10, zašlete DMS ve tvaru DMS PLR10.
Informace o internetovém hlasování najdete na www.prazdrojlidem.cz
Hlasování bude ukončeno 30. listopadu. Každý dvoustý hlasující bude odměněn drobným dárkem.
Vše o projektu Prazdroj lidem ČTĚTE ZDE!