„Obě fotbalová utkání hodnotí policie jako riziková. Policie nasadí do opatření speciální pořádkovou jednotku a bude posílen výkon služby hlídkových policistů v obou lokalitách,“ uvedl Miroslav Pech z tiskového oddělení severomoravské policie. Ochránci zákona nevylučují, že na utkání dorazí i polští fanoušci udržující úzké vztahy s našimi prvoligovými kluby, mimo jiné i s Opavou a Baníkem. Právě mezi fanoušky těchto týmů panují v poslední době velmi napjaté vztahy, což se potvrdilo i při nedávném pohárovém zápase v Opavě, po kterém se ve městě strhlo několik desítek potyček.

Kvůli možným výtržnostem a obavám z výtržností se policisté rozhodli monitorovat nejen prvoligový, ale také druholigový hlučínský zápas. „Bohužel jsme se již v minulosti měli možnost přesvědčit, že přestože se nejedná o prvoligový zápas, je rizikovost podobných utkání poměrně vysoká. Obdobná situace je i u druhého utkání, a to 1. Gambrimus ligy mezi mužstvy FC Baník Ostrava a FC Bohemians Praha 1905. Policie má stále v paměti problémy s narušením veřejného pořádku při loňském utkání mezi celky FC Bohemians Praha 1905 a Olomouce,“ vysvětlil Pech. Kolik policistů se bezpečnostních opatření zúčastní, Pech neuvedl.

„Severomoravští policisté budou ve zvýšené míře dohlížet na přesun fotbalových fanoušků na utkání tak, aby v co největší míře zabránili jejich střetům a výtržnostem. Stejnou pozornost budou věnovat i chování fandů v okolí stadionů a po ukončení fotbalových utkání,“ dodal Pech.

Do akce budou nasazeni i dopravní policisté a příslušníci železniční policie. Jejich úkolem je monitorovat situaci ve vybraných vlacích a na nádraží.