Akci Ochutnej Evropu spolu se skauty pořádala Organizace CONEV – Cooperative Network of European Volunteers. „Cílem akce je propagovat Evropskou dobrovolnou službu (EDS), což je program Evropské unie určený mladým lidem ve věku 18 až 30 let, díky kterému mohou účastníci pracovat dva měsíce až jeden rok jako dobrovolníci v neziskových organizacích v zahraničí,“ přiblížila za organizátory Lucie Syrová.

Akce se zúčastnilo i několik českých a zahraničních dobrovolníků, kteří asi dvacet zájemců seznámili se svými zkušenostmi, s možnostmi dobrovolnické práce v zahraničí, povídali jim o činnosti České národní agentury Mládež, která zaštiťuje EDS a také nabízí další programy jako například výměnné pobyty mládeže, vzdělávání pracovníků s mládeží a další.

A také se vařilo. „Turečtí dobrovolníci připravili kisir, což je pokrm, který se dá přirovnat ke kuskusu se zeleninou. Nizozemci zase hotchpotch, velmi pikantní jídlo připravované z brambor, kyselého zelí, klobásy, špeku a jablečného pyré,“ popsala Syrová.