Řidiče vozu zastavila policejní hlídka v úterý po dvaadvacáté hodině na ostravské ulici Výškovické. Šofér i jeho spolujezdkyně zůstali sedět ve vozidle. V okamžiku, kdy se policisté blížili k vozidlu, se řidič prudce rozjel a začal ujíždět. Policisté se okamžitě vydali za ním. Pronásledovali jej přes celou Ostravu a dále přes Ludgeřovice, Markvartovice, Šilheřovice, přes bývalý hraniční přechod až do polských Chałupek,“ popsal případ Petr Svoboda z Policie ČR v Ostravě.

V Chałupkách na jedné z křižovatek vozidlo havarovalo a šofér začal utíkat. Vběhl ale do cesty policejnímu vozidlu. „Řidič policejního auta ve snaze zabránit střetu s prchajícím mužem strhl řízení, najel na obrubník a prorazil dopravní značku. Díky tomu se pachateli podařilo uprchnout. Policisté také ihned zkontrolovali, zda nedošlo ke zranění spolujezdkyně. Žádnému z účastníků této události se ale naštěstí nic nestalo,“ doplnil Svoboda.

Dvaadvacetiletá žena z Havířova poté policistům sdělila jméno řidiče, avšak žádné další informace neposkytla. Na místo poté dorazili polští policisté, kteří si celou záležitost převzali,“ uvedl dále Svoboda.

Nepojízdné policejní služební vozidlo bylo odtaženo zpět do Ostravy, škoda na něm byla vyčíslena na třicet tisíc korun. Šofér, který před policisty ujížděl, je podle Svobody zatím podezřelý z přestupku neuposlechnutí výzvy veřejného činitele, intenzivně po něm pátrají naši i polští policisté.