Jen co se ostravští radní dohodli na směně svinovských pozemků s rodinou hokejového trenéra Aloise Hadamczika a vypadalo to, že už nic nebrání bourání svinovského plata a zahájení druhé etapy modernizace přednádražního prostoru ve Svinově, objevil se další problém. Podnikatel Max Šimek. Aby se mohlo plato začít bourat, musí být vydán demoliční výměr. Jeho vydání však Šimek blokoval. Teprve nedávno se představitelé města s podnikatelem domluvili.

Šimkovi patří pozemek, který přímo na plato navazuje. Podnikatel žádal od představitelů města, aby mu na něm nechali postavit základovou desku pro budovu, do které by přesunul trhovce. To do této doby radní odmítali. Nyní nastala změna.

„Domluvili jsme se na určité kompenzaci. Pan Šimek sice na ni nemá právo, ale jako účastník stavebního řízení by mohl zdržovat druhou etapu revitalizace přednádražního prostoru. A my už tu potřebujeme začít co nejdříve stavět. Proto mu se základovou deskou pomůžeme. On za to slíbil, že nebude mít připomínky,“ vysvětlil náměstek primátora pro investice Zdeněk Trejbal (ČSSD).

Bude svinovské plato už brzy skutečně patřit minulosti, nebo se podle Vás zaručeně vyskytnou nové komplikace? DISKUTUJTE POD ČLÁNKEM!

Jeho slova potvrdil i Maxmilián Šimek. „Ano, je to tak, dohodli jsme se,“ konstatoval Šimek, který chce na svém pozemku poblíž garážového domu postavit moderní zastřešenou tržnici – prodejní centrum se zhruba třiceti samostatnými obchůdky.

Trejbal předpokládá, že by se svinovské plato mohlo začít bourat na přelomu listopadu a prosince. Nyní se připravuje výběrové řízení na firmu, která bude revitalizovat přednádražní prostor ve Svinově. „Je to ohromná investice. Když bude dobře, v únoru bychom mohli znát výsledek,“ míní Trejbal.

Druhá etapa revitalizace, jejíž součástí bude přesun starého autobusového terminálu přímo pod mosty, vybudování nového přestupního systému s eskalátory, výtahy a přístupy pro zdravotně postižené či rekonstrukce zastávek na mostech, by měla přijít na tři čtvrtě miliardy korun. Další více než jednu miliardu korun chce do přednádražního prostoru investovat soukromý developer Svinov centrum. Plánuje tu postavit nové třípatrové obchodní molo. Hotovo by mohlo být do konce roku 2011.

Vše o kauze plata ČTĚTE ZDE!