Na řadu dlouhých hodin omezil v pondělí 2. listopadu provoz mezi Hranicemi a Fulnekem, případně Olomoucí, kamion, který na návěsu převážel osobní vozidla. Řidič jel kolem půl šesté odpoledne po Potoční ulici a na jejím konci pravděpodobně najel na kanál. „V té chvíli vozidlo přišlo o vzduch v systému a zůstalo na silnici, kterou zablokovalo. Policie provádí odklon nákladních vozidel, osobní vozidla se zvýšenou opatrností projedou," uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

V pasti na Potoční ulici zůstalo několik kamionů, jeden Polák to risknul, vycouval, a s pomocí městského strážníka se vydal s ostatními přes náměstí. V té době již řidič kamionu řešil svízelnou situaci. „Nevím jaká může být škoda. Odhaduji, že tak kolem sto tisíc. Urval jsem výfuk, vzduchový ventil a kabely od startéru,“ hlásil do telefonního přístroje.

Poté sdělil tomu, s kým hovořil, že oprava na místě by trvala hodně dlouho. „Než bych dojel do Uherského Hradiště a opravil to, tak by to trvalo devět, deset hodin. Policista říkal, že by bylo lepší kdyby mě odtáhli. Celé Odry jsou kvůli tomu zavřené,“ pokračoval řidič.

Přítomný policista již v té době začínal řešit jeho přestupek. Policisté předpokládali omezení dopravy minimálně do 22. hodiny.