Kolik lidí bude očkováno, se zatím přesně neví. Jasné je, že vakcínu dostanou nejohroženější lidé – tedy ti, kdo trpí chronickým onemocněním, zdravotníci, kteří by mohli s nakaženými přijít do kontaktu, hasiči, policisté, záchranáři a další lidé, kteří zajišťují základní fungování státu.

Očkovat se bude v několika fázích. První získají vakcínu rizikoví pacienti a zároveň zdravotníci, kteří jsou v kontaktu s nemocnými. Mluvčí krajského úřadu Šárka Vlčková uvedla, že je v Moravskoslezském kraji navrženo k očkování asi patnáct tisíc pracovníků zdravotních a sociálních služeb.

Josef Matuška z protiepidemického oddělení Krajské hygienické stanice v Ostravě tvrdí, že se v kraji dosud nakazilo jednatřicet osob, za poslední dva týdny nepřibyl žádný nový pacient. Ve všední dny od půl osmé do jedenácti hodin dopoledne „sedí“ Josef Matuška také na horké telefonní lince, kterou před časem zřídili krajští hygienici kvůli šířící se prasečí chřipce. Na telefonním čísle 595 138 117 se stále mohou zájemci zeptat na všechno, co je zajímá v souvislosti s tímto onemocněním, a poradit se.

Matuška bude ve čtvrtek také hostem on-line rozhovoru se čtenáři Deníku. Podrobnosti ČTĚTE ZDE!