Město zadalo vypracování dokumentace ostravské architektonické kanceláři Arkos. „Vodácký přístav bude umístěn na pravém břehu toku Ostravice a chodníkem bude napojen na loděnici. Jezy zajistí konstantní vzdutí hladiny při průtoku řeky městem, vytvoří vodní zrcadlo, které umožní pohodlnější pohyb nejenom vodákům. Mezi lávkou na Kamenec a pěší lávkou u památníku Rudé armády vzniknou tři plochy na opalování, které by zároveň mohly sloužit i jako zastávky pro vodáky,“ popsal ostravský primátor Petr Kajnar (ČSSD).

I když musí kvůli hospodářské krizi město šetřit, chtějí v příštích letech představitelé Ostravy u Ostravice dokončit další projekty, které mají k řece přilákat vodáky, milovníky koupání a slunění a další návštěvníky.

Město využije úvěr


„Po obou stranách řeky by měly být postaveny cyklistické stezky za téměř sto jedenáct milionů korun. Projekt zahrnuje realizaci staveb v úseku od soutoku Lučiny s Ostravicí po Koblovský most a na druhou stranu do Hrabové, cyklostezky, pěší trasy a přístupové účelové komunikace od Koblovského mostu po areál Hornického muzea na Landeku,“ upřesnil Kajnar (ČSSD).

Do dvou let by se měla kvůli cyklostezkám zvýšit také nábřežní zeď na Havlíčkově nábřeží. Vzniknou tu visuté galerie, které vyjdou na necelých sedmadvacet milionů korun. „Obě navržené galerie otevřou nové pohledy na řeku a siluetu slezského břehu,“ upozornil Kajnar.

Stavby jsou součástí Integrovaného plánu rozvoje města, který bude z více než dvaadevadesáti procent financován z fondů Evropské unie. „Peníze na tyto projekty najít musíme. Máme pro tyto účely otevřený úvěr u Evropské investiční banky,“ tvrdí Kajnar.

O dalších investičních akcíchv OstravěČTĚTE ZDE!