Z povolání, u nichž zaměstnavatelům postačuje základní vzdělání, byla volná pracovní místa jen pro svářeče a kameloty. Na nízké úrovni zůstává i zájem o vysokoškoláky. „Poptávka byla ke konci měsíce po odbornících zabývajících se výpočetní technikou, lékařích a učitelích na jazykových školách,“ vyjmenovala Jungová.

Koncem října bylo v Ostravě 20 125 lidí bez práce, o 330 méně než v předchozím měsíci. Celkový stav evidovaných uchazečů o zaměstnání je v porovnání se stejným měsícem minulého roku stále o více než jednu třetinu vyšší. V největším počtu se přišli během uplynulého měsíce zaregistrovat bývalí zaměstnanci firmy ArcelorMittal Ostrava, a to čtyřicet lidí. Dále se mezi posledními zaměstnavateli nejvíce objevovaly firmy Vítkovice Heavy Machinery a Sungwoo Hitech.

V celém Moravskoslezském kraji je bez práce 76 877 lidí, což je o tisíc lidí méně než v září, ale skoro o čtyřiadvacet tisíc více než před rokem. „K radosti, že konečně nastal zásadní obrat, ještě čas nenastal,“ podotkla mluvčí Úřadu práce v Ostravě Svatava Baďurová.

Vše o nezaměstnanosti na Ostravsku ČTĚTE ZDE!