Odcházíte z Vítkovic sám, nebo vás odvolalo vedení klubu?

Po utkání na Spartě jsem byl vedením klubu odvolán. Impuls z mé strany rozhodně nevzešel a musím říct, že mě to i trošku zaskočilo.

Atmosféra ale asi v klubu dobrá nebyla, že?

Nálada byla a je špatná. Ale v poslední době se začínalo trošku vyjasňovat. Stále jsem doufal, že se to zlomí. Že se nám přes zimu podaří mužstvo doplnit a druhou ligu ve Vítkovicích nakonec zachráníme.

Měl jste nějaké indicie, které by naznačovaly zlepšení situace?

Podzim nebyl jednoduchý, ale určité konkrétní signály napovídaly, že by se to mohlo otočit k lepšímu. Jestli tomu tak bude doopravdy, to se uvidí. Jisté je však to, že já už u toho nebudu.

Takže vás to odvolání asi mrzí, že?

Mrzí, nemrzí. Prošel jsem s mužstvem těžkým obdobím, v létě jsme ho museli úplně přebudovat. Tu započatou práci teď po mém odchodu převezme někdo jiný. Ale ona ta odvolání k naší práci patří.

V létě se mluvilo o tom, že vás kontaktoval jiný klub…

Ano. Měl jsem v létě jednu konkrétní nabídku od ambiciózního druholigového týmu. Dokonce jsem na ni kývl, bohužel jsem se tehdy s vedením ostravského klubu na odchodu nedohodl.

Máte už nějaké plány do nejbližší budoucnosti?

Je to ještě příliš čerstvé. Momentálně samozřejmě nic konkrétního nevím, ale třeba se to brzy vyjasní.

Stačil jste se už rozloučit se svými dnes už bývalými svěřenci?

S hráči jsme se rozloučil, každému z nich jsem při odchodu podal ruku. Potěšilo mě, že mi několik z nich poslalo ještě děkovnou textovou zprávu.