Od zahájení své činnosti v roce 2005 odebrali energetici z chráněných dílen pomůcky v hodnotě za více než 13,7 milionu korun. Vedle klasických pomůcek odebírají ČEZ od těchto subjektů také různé druhy nářadí. Největším dodavatelem v letošním roce zůstalo výrobní družstvo VKUS Frýdek-Místek.

Společnost ČEZ Logistika, která pomůcky zajišťuje pro zaměstnance dceřiných společností a elektráren Skupiny ČEZ, uspokojuje i letos významnou část svých požadavků právě odběrem z chráněných dílen. Jedná se o provozy, které zaměstnávají více než z poloviny osoby se zdravotním handicapem. V letošním roce společnost předpokládá, že celkově od těchto dodavatelů nakoupí v hodnotě přesahující dva miliony korun.

Letos ČEZ odebírají materiál zejména od výrobního družstva VKUS Frýdek-Místek, které zůstalo největším dodavatelem se statusem chráněné dílny, a to na základě prodloužení smlouvy do roku 2010. Od výrobního družstva energetici odebírají zejména celoroční i zateplené pracovní obleky, pracovní trička a čepice. „Dlouholetá spolupráce s tímto dodavatelem a jeho úspěšnost při výběrových řízeních jasně dokazují, že je schopen uspokojit vysoké nároky na kvalitu, účelnost, a splňuje tak očekávání našich zaměstnanců na jejich používání,“ uvedla dále Lutišanová.