Obyvatelce Ostravy Lucii Bedřiškové obvykle cestaod sjezdu z ulice Rudné domů trvala deset minut.„Bydlím kousek od Globusu, blbé to tam bylo vždycky, ale teď se to ještě zhoršilo, ten úsekjsem jela minimálně tři čtvrtě hodiny,“ spočítala Bedřišková.

Situaci měla vyřešit stavba takzvané Prodloužené Rudné, která má provozu na ulici Opavské i 17. listopadu zásadně ulevit. Hotová měla být už příští rok. Plány ale nevyšly, na stavbu nejsou peníze. „Všem známé okolnosti stavbu prodloužily a vedení města společně s krajem vytváří tlak na ministerstvo dopravy, aby byla stavba zahájena a dokončena co nejdříve. Nová Rudná odkloní značný díl dopravy z ulice Opavské a problém zpomalení dopravy na kruhovém objezdu se odstraní,“ uvedla mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Také při průjezdu Porubou stihnete přečíst noviny, nebo máte štěstí na plynulý provoz? HLASUJTE V ANKETĚ VPRAVO NAHOŘE!

Stavbu silnice I/11 Prodloužená Rudná, která povede k hranici okresu Opava, připravuje Ředitelství silnic a dálnic. Součástí zhruba šestiapůlkilometrového úseku budou dvě mimoúrovňové křižovatky, šest mostů, osm nadjezdů a lávek, jedna protihluková stěna a přeložky silnic nižších tříd. Ředitelství silnic a dálnic ale zatím neupřesnilo, kdy výstavbu této komunikace zahájí.

Jaký smysl má podle Vás kruhový objezd u Globusu? A kdy se dočkáme tolik potřebného obchvatu Poruby? DISKUTUJTE POD ČLÁNKEM!

Částečně ulevit provozu na Opavské ulici by mohla změna organizace dopravy u hypermarketu Globus. Návrh jak situaci zlepšit připravil odbor dopravy magistrátu a poslal ho krajskému úřadu, který nad Opavskou ulicí vykonává státní správu. „Návrh spočívá především v rozmělnění výjezdu vozidel z parkovišť Globusu i do směru ulice Průběžné a také směrem k ulici Martinovské. Tím by se odlehčilo kroužení vozidel ve výjezdu z Globusu ve směru do Poruby po ulici Opavské,“ popsala Vojkovská s tím, že o návrhu musí rozhodnout kraj.

IVA HAVLÍČKOVÁ, TEREZA KRUMPHOLZOVÁ