Několik let chátrající a opuštěná květinová síň v centru Ostravy šla k zemi loni. S pozemkem, na kterém stála, však město Ostrava nemohlo nakládat, soudilo se o něj se soukromou firmou. Situace seale změnila, nemovitost chtějí představitelé Ostravy prodat. Zájem má pět investorů. Kdo nakonec nemovitost získá a co na ní postaví, rozhodnou zastupitelé zřejmě v prosinci.

Jisté je, že tu nevzniknou herny ani kasina, představitelé města si totiž stanovili podmínky, jak by nový objekt měl zhruba vypadat a k jakému účelu by měl být využíván. „Nepřipouští se tu umístění kasin a heren, a to ani jako součást jiných zařízení, například restaurací a barů. Také tu nemohou být sex shopy. V dostavbě jsou naopak žádoucí obchody, služby, gastronomie, administrativa. Celý prostor by měl být řešen jako komerční, komunikující s návštěvníky centra přes prosklené výlohy. Nová budova by neměla být vyšší než sousední dům na Zámecké ulici,“ řekl před časem náměstek primátora pro finance Lukáš Ženatý (ODS).

Investoři nabízejí kanceláře nebo byty


Deník zjistil, že nabídku městu předložilo pět firem za cenu pohybující se kolem osmi milionů korun. Pokud by výběrové řízení vyhrála společnost Amádeus Real, plánuje tu postavit obchod, byty a kanceláře. Společnost Slezské nemovitosti by tu zase ráda vybudovala polyfunkční dům, byty a prostory určené pro komerční využití. Podnikatel Stanislav Mrvík tu chce polyfunkční dům.

Vietnamští podnikatelé Le Thu Tam a Hoanh Hai nabízejí restauraci, prodejnu, kanceláře, byty a provozování služeb. Česko-vietnamská poradenská a investiční společnost společně s podnikatelem Phan Daem jsou přesvědčeni o tom, že by se na místo po bývalé květinové síni nejlépe hodilo informační středisko, restaurace, byty, obchod i prostory pro kulturu.