Patří ke služebně nejstarším dopravním policistům v České republice. Co se týká Moravskoslezského kraje, v něm je nedostižnou jedničkou. Uniformu obléká jedenačtyřicet let. Za tuto dobu řešil šest a půl tisíce nehod. Již osm let si mohl užívat zaslouženého důchodu, přesto dál pomáhá zákonu. Takový je dvaašedesátiletý Pavel Baran z ostravského dopravního inspektorátu, který před několika dny z rukou policejního prezidenta převzal čestnou medaili. Stalo se tak u příležitosti oslav devadesátého výročí vzniku dopravní policie.

Středa 11. listopadu, 11 hodin a 11 minut. Také v ostravských vinotékách si od tohoto termínu mohli zájemci konečně zakoupit první letošní víno – označované už pátým rokem jako Svatomartinské. Zájem o ně je rok od roku větší.

Dlouhá léta se k ní nikdo neměl, chátrala. Měla nálepku „ostuda města“. Taková byla donedávna kaplička v Husově sadu. Teď už má tato malá sakrální stavba, postavená na konci devatenáctého století, kabát nový, za který se stydět nemusí. Vždyť také přišel radnici Moravské Ostravy a Přívozu na více než čtyři a půl milionu korun.