Už za čtrnáct dní budou moci řidiči z tohoto regionu „pohodlně“ cestovat po nové dálnici dále do dalších koutů republiky. Kromě jednoho úseku k tomu budou hned od počátku potřebovat dálniční známku.

Kolik lidí krade, loupí či vraždí jen proto, aby získali peníze na drogy? Na tuto otázku zatím neexistuje odpověď. V případě, že by ji odborníci měli, mohli by přijmout adekvátní, zejména preventivní opatření. Velkou naději v tomto směru slibuje unikátní projekt, na kterém se ve čtvrtek předběžně dohodly ostravská policie a Ostravská univerzita.

Vyplnit si žádost o devizový příslib nebo dotazník, který zjišťoval postoje k událostem roku 1968. Zkusit si oblečení z minulé éry nebo si poslechnut „pecky“ socialistických celebrit. Nejen takovýmto způsobem by mělo přiblížit lidem předlistopadovou minulost Totalitní městečko, které zabere od pondělí do středy plochu Masarykova náměstí v centru Ostravy. Jeho cílem bude zážitkovou formou připomenout těm, kteří „už zapomněli“, i těm, kteří minulý režim nezažili, že život před rokem 1989 nebyl jednoduchý.