Semafory nesvítí, uprostřed cesty policista.„Co mám dělat? Zvládnu to? Byla jsem v tu chvíli zpocená až někde bůhvíkde. Myslím si, že jsem docela dobrá řidička, ale z policistů řídících křižovatku mám hrůzu.“

To jsou slova Karolíny Tvrdé, která frekventovaným uzlem v Nové Vsi u vodárny projížděla v poměrně klidném provozu během úterního svátku. Když nakonec projela, zažila podle svých slov pocit obrovské úlevy. Zpátky jsem ale jela raději jinudy,“ dodala Tvrdá.

Řidič žádal změnu intervalu


Ve středu byla realita pro mnohé řidiče ještě horší. Přišly dopravní špičky všedních dní. Například kolona z Poruby začínala před osmou hodnou ranní už nad zastávkou Svinov mosty a auta se v ní šinula k vodárně i více než dvacet minut.

„Nemohli byste nechávat delší čas na projetí aut směrem z Poruby na Mariánskohorskou? Vždyť nahoře ve Svinově jsou obrovské kolony a v ostatních směrech je to v pohodě,“ přišel požádat dopravního policistu řídícího provoz na křižovatce řidič Kamil Holý. „Chápu, že policisté nemůžou vidět do zatáčky, tak jsem jim chtěl říct, jak situace vypadá z našeho pohledu,“ vysvětlil pak Deníku Holý s tím, že on jinak z průjezdu křižovatkou řízenou takzvanými regulovčíky obavy nemá.

Nejhorší je odpolední špička


Trochu strachu ale při své práci prožívají také dopravní policisté v reflexních bundách. Není totiž jednoduché stát uprostřed silnice, kterou v různých směrech proudí tisíce osobních aut, tramvaje, autobusy i kamiony. „Řídit provoz na tak rušné křižovatce je nejnáročnější v odpolední špičce. Ráno to proti tomu ještě jde. A jestli mám strach? Samozřejmě že trochu ano. Co když pojede nějaký opilec, který se mi nevyhne?“ vyjádřil se jeden z dopravních policistů u vodárny.

Rekonstrukce semaforů potrvá až do neděle 29. listopadu. Do té doby budou „světla“ vypnutá a provoz budou dál řídit policisté. Hlavní opravy by měly probíhat v nočních hodinách, kdy je dopravní ruch na této frekventované křižovatce nejslabší. „Světelné signalizační zařízení zde bylo na hranici životnosti, a proto začala jeho nutná oprava. Vyměněny budou stožáry, veškeré kabelové rozvody a také bude demontován ocelový portál na ulici Mariánskohorské,“ doplnil informace Daniel Lyčka, pověřený ředitel společnosti Ostravské komunikace.

Máte panickou hrůzu, že pantomimě regulovčíků neporozumíte a uděláte chybu? A také Vám připadá, že policisté pouštějí dopravu do jednotlivých směrů nerovnoměrně? DISKUTUJTE POD ČLÁNKEM!