Budovy se budou zateplovat, měnit se budou i okna a vylepšení čekátaké regulace topení.„Peníze obvod získal z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP),“ upřesnila Petra Špornová z porubské radnice.

Finance jsou určeny na zajištění úspor tepla v osmi základních a jedenácti mateřských školách, jejichž zřizovatelem je městský obvod Poruba. Nutnost výměny oken a zateplení několik desítek let starých budov vyplynula z energetického auditu. Plánovanými úpravami by se provozní náklady objektů mohly snížit zhruba o šest milionů korun ročně.

Projekt spolufinancuje i statutární město Ostrava. Práce na budovách porubských škol a školek budou zahájeny v březnu příštího roku, dokončeny by měly být v říjnu.

Opravou projdou budovy základních škol na ulicích I. Sekaniny, K. Pokorného, A. Hrdličky, Ukrajinské, J. Šoupala, Bulharské, Dětské a J. Valčíka a školek na ulicích J. Šoupala, J. Skupy, V. Makovského, Žilinské, Ukrajinské, Slavíkovy, Sokolovské, O. Synka, L. Podéště, V Zahradách a O. Jeremiáše.