Zatímco stavebníci využívají nezvykle teplý listopad a pokračují v pracích, které by v případě mrazivého počasí dělat nemohli, provozovatelé lyžařských areálů, ale třeba i obuvníci přiznávají, že by už příchod mrazíků a sněžení přivítali. Nadprůměrné teploty, které panují v posledních dnech prakticky v celé střední Evropě, odpovídají podle meteorologů spíše říjnovému počasí. V některých dnech se blíží dokonce těm na konci září. Například ve středu naměřili meteorologové v Ostravě-Porubě 14,4 stupně Celsia. Péřovky a pletené čepice tak mohou lidé nechat zatím ve skříních.

Unikátní Integrované bezpečnostní centrum Moravskoslezského kraje bude do provizorního provozu spuštěno 1. července příštího roku. V pátek to v Ostravě uvedl policejní prezident České republiky Oldřich Martinů, který tento ojedinělý projekt představil i policejnímu prezidentovi Slovenské republiky Jánu Packovi. Ten chce podobný systém zavést i na Slovensku.

V historickém jádru Ostravy, na Muzejní ulici, začal tento týden archeologický průzkum. Odborníci doufají, že na nálezy nebude skoupý a poskytne další kamínky do mozaiky poznání vzniku města a jeho vývoje.