Pro silvestrovské hosty tu hotel připravil tradiční program, nebude chybět živá hudba, raut ani novoroční ohňostroj. „Nabízíme spíše rodinné prostředí, a tak silvestrovské oslavy určitě strávíme v příjemné pohodové atmosféře, podobně jako i v předchozích letech. Snad se to tak našim hostům líbí, protože se k nám mnozí z nich rádi vracejí,“ usmíval se Nešpořík.

Jsou však i lidé, kteří na poslední den roku dávají spíše přednost bujarému veselí. Zcela jinou, o poznání „akčnější“ atmosféru nabitou bohatým programem nabízí například čeladenský hotel Prosper. I odtud však už provozovatelé hlásí zcela vyprodáno.

Lidé stále přijíždějí lyžovat


„Na Silvestra už máme hotel úplně plný. Poslední volná místa si u nás lidé rezervovali už asi před dvěma měsíci. Hosté se mohou těšit na bohatý program. Připravena jsou různá zábavná a pěvecká vystoupení, ukázky tanců, své umění předvede kouzelník, připraven je celovečerní raut a také novoroční překvapení. Hosté se zkrátka mají na co těšit. Program bude probíhat od 18 hodin až do čtvrté hodiny ranní,“ prozradila recepční hotelu Prosper.

Kdo by si však chtěl ještě na poslední chvíli místo na silvestrovskou oslavu v některém z beskydských horských hotelů rezervovat, není na rozdíl od loňského roku zcela bez šance. „Máme na Silvestra ještě asi dvacet posledních volných míst, zřejmě se ale rychle zaplní,“ konstatoval majitel hotelu Pokrok na Bílé Michal Doležal. „Všude v okolí se totiž i přes relativně teplé počasí lyžuje. V provozu jsou tu zatím všechny sjezdovky a jezdí všechny vleky,“ vysvětlil.

Na Bezruči chystají i travesti show


„Kromě sportovního vyžití si u nás hosté na Silvestra mohou například zatančit i na dvou diskotékách, jedna bude hlavně pro mladé a druhá pro starší. Chybět samozřejmě nebude ani novoroční ohňostroj,“ dodal Doležal. „Lidé letos mají o pobyt na horách o něco menší zájem než loni. Zřejmě se i tady projevuje ekonomická krize,“ míní hoteliér.

Poslední volná místa na oslavu konce letošního a příchodu nového roku lidé mohou sehnat například i v malenovickém hotelu Petr Bezruč. „Obsazeno prozatím máme asi ze dvou třetin. Je to ale podobné jako v předchozích letech, kdy se spousta zájemců o silvestrovskou oslavu ozývá teprve mezi svátky,“ pověděl recepční hotelu Petr Bezruč Pavel Dorazil. I tady si hosté užijí tradičního silvestrovského programu. Budou si moci například zatančit na diskotéce, pobavit se u travesti show, podívat se na ukázku samby, vyhrát v tombole, posilňovat se pochoutkami z rautu a nepřijdou ani o slavnostní novoroční přípitek a ohňostroj.