Před budovou radnice v Krásném Poli se mohou k malému přípitku sejít lidé ve čtvrtek 31. prosince už v15 hodin, ohňostroj tu vypukne o půl páté.

Slavnostní ohňostroj bude na Silvestra v 21 hodin odpálen také před budovou radnice Radvanic a Bartovic. Všem přítomným bude podáváno malé občerstvení v podobě sladkého koláče a dospělým, kterým bude velká zima, svařák.

„Na ohňostroj se občané obvodu těší, pořádá se nepřetržitě několik let po sobě v čase,kdy se ho mohou zúčastnit i děti. Starosta městského obvodu Břetislav Blažek popřeje zdraví a štěstí do nového roku a pozdraví se s obyvateli Radvanic a Bartovic,“ uvedla tajemnice a mluvčí místní radnice Renata Nytrová. Upřesnila, že za pyrotechniku radnice vydá20 tisíc korun, občerstvení ji vyjde na10 tisíc.

Show zastaví dopravu, lampy zhasnou


Oslavy příchodu nového roku plánuje také Slezská Ostrava. Půlnoční ohňostroj, slavnostní přípitek a hudbu osmdesátých let si mohou zájemci vychutnat před Slezskoostravskou radnicí na Těšínské ulici na Silvestra od23 hodin.

Jediný novoroční ohňostroj na území města připravuje na první lednový den radnice Ostravy-Jihu. Patnáctiminutová hudební a světelná show se uskuteční od18 hodin u kruhového objezdu v Hrabůvce. Ohňostroj se na stejném místě konal už třikrát, loni ho sledovalo přes devět tisíc občanů. „Všechny předchozí ročníky nás ubezpečily v tom, že lidem se tato akce líbí, přijímají tuto formu oslav státního svátku jako důstojnou a berou ji většinou za svou. Pokaždé nám přišly stovky děkovných dopisů i e-mailů a téměř žádný negativní,“ uvedl místostarosta Radim Miklas.

Také 1. ledna 2010 se obyvatelé obvodu mohou těšit na velkolepou show. Ze čtyř míst bude během patnácti minut odpáleno na půl tuny pyrotechniky za hudebního podbarvení skladby Bohemian Rhapsody skupiny Queen v podání The London Symphony Orchestra. „Akce si mezi 17.55 až 18.25 vyžádá uzavírku příjezdových komunikací. Týká se ulice Dr. Martínka v prostoru odbočky k poliklinice a ulice Horní v části Dubiny kolem rampy mostu a ve směru od Plzeňské ke kruhovému objezdu. Po dobu konání ohňostroje bude přerušen provoz městské hromadné dopravy, vypnuto bude i veřejné osvětlení,“ upozornil mluvčí radnice Ostravy-Jihu Michael Kutty.