Lidem, kteří si první den roku 2010 na Emu vyšlápli, to ale vůbec nevadilo. V dobré náladě jich na slezskoostravský vrcholek ve výšce 315 metrů nad mořem vystoupaly stovky.

Více o tématu čtěte v Souvisejících článcích

„Chodíme na novoroční výstupy na Emu pravidelně, jsme tu už asi podesáté. Je to tradice. A že je dnes takový zamlžený výhled? Nám to nevadí – my už to známe, tak aspoň těm, co jsou zde poprvé, říkáme, kde se co nachází. Vidíme i přes mlhu,“ vyjádřila se s úsměvem Anna Vlčková z Klubu českých turistů Petřvald.

Poprvé se na haldu Emu vydala skupinka lidí, kterou vedl Mirek „Myšílov“ Káňa ze Šenova. Ani jemu a jeho přátelům ale hustá mlha náladu nepokazila. Pochvalovali si dobrou atmosféru, jež na vrcholku kopce 1. ledna 2010 panovala.

„Člověk se potkal se spoustou příjemných lidí. Jsme rádi, že jsme na Emu konečně vyšli. Pořád jezdíme někde po beskydských kopcích, a to tady přitom máme rovnou pod nosem,“ poznamenal „Myšílov“ Káňa.

Novoroční výstup na haldu Emu se koná pod hlavičkou Klubu českých turistů SSK Vítkovice. Vyznavači zdravého pohybu dostali v rámci výšlapu také diplomy a razítka.