Pro někoho může být zpětně Silvestr roku 2009 dnem, kdy prožil příjemné oslavy s přáteli nebo se naopak až přespříliš opil. Pro dvouapůlletého Pepíka Krupnika z Vřesiny bude toto datum spojeno s okamžikem, kdy stál poprvé na lyžích.

S rodinou totiž strávil poslední den roku na Vaňkově kopci kousek za Ostravou. „Chtěl jít rovnou na velkou sjezdovku, takže byl trochu zklamaný, když jsme s ním šli jen na dětský vlek,“ smála se jeho maminka Marcela.

„Já vlastně ani nevím, že je dneska Silvestr. S malými dětmi to člověk tak nevnímá,“ konstatovala ještě Marcela Krupniková a dodala, že na sjezdovku Vaňkova kopce vyrazí její rodina i na Nový rok.

Silvestr na lyžích si na „Vaňkáči“ užily desítky lidí – dětí i dospělých, lyžařů i snowboardistů. Ti, kteří zrovna neřezali sjezdovku ostrými oblouky, posedávali u teplého čaje či svařáku na venkovní terase, nebo se ohřívali u krbu uvnitř zdejšího bistra.

A ačkoliv teploty v tento den vystoupaly nad nulu a v jeho průběhu dokonce pršelo, sjezdovku pokrývala slušná vrstva technického sněhu. „Přišli jsme si zde s dětmi zpestřit poslední den roku. Sníh je sice mokrý, ale dá se to. Svah je aspoň docela prázdný a lyžuje se fajn,“ hodnotil Tomáš Piatek z Ostravy.