„Nečekala jsem, že budu první. Měla jsem termín až 8. ledna. Den před Silvestrem mi ale odtekla plodová voda, a tak jsem jela do porodnice, kde už jsem zůstala. Na Nový rok krátce po půlnoci mi začaly bolesti a Natálka šla na svět,“ řekla Deníku čerstvá maminka Marcela Ščuková z Bohumína, která se dočkala prvního dítěte.

Další děvčátko přišlo ve fifejdské porodnici na svět jen dvanáct minut po Natálce. Také jeho maminka je z Bohumína. „Třetí miminko – opět holčička – se narodilo minutu po sedmé hodině ranní a je z Ostravy,“ sdělila mluvčí ostravské městské nemocnice Anna Vidiševská s tím, že všechny maminky i novorozeňata jsou v pořádku.

Kluk doplnil trojici fifejdských děvčat v porodnici ostravské fakultní nemocnice v Porubě. Ve 4.30 hodin ráno se tam narodil Tomášek. „Váží 3460 gramů a měří 51 centimetrů,“ řekl Tomáš Oborný, mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava.

Ve Vítkovické nemocnici se prvního miminka roku 2010 dočkali až tři čtvrtě hodiny po poledni. „Jako první se u nás narodila Leontýnka, která vážila 3700 gramů a měřila 47 centimetrů,“ oznámil mluvčí vítkovické nemocnice Tomáš Želazko.

Prvním letošním miminkem narozeným v Ostravě je sice Natálka, ale její maminka je z Bohumína. A tak se primátor Ostravy Petr Kajnar, který chodí každoročně vítat prvního občana města, vydal v sobotu do Fakultní nemocnice Ostrava. Právě tam přišel na svět letošní první Ostravan. Je to chlapeček, jmenuje se Tomáš a přibyl ke dvěma sestřičkám do rodiny Kantorových.