Na Stodolní to žilo

Plno bylo již tradičně také na Stodolní ulici, kam dorazili i návštěvníci ze sousedního Polska nebo dokonce Německa. Majitelé barů a klubů lákali hosty, jak jen mohli – nabízeli speciální silvestrovské koktejly, laserové nebo diodové show či známé DJ.

Jednou z těch, kteří přišli silvestra oslavit na proslulou Stodolní ulici, byla i Katka Filipiová.

„Přišla jsem tady, protože v barech mimo Stodolní je málo lidí, a taky proto, že jsem rozhodně nechtěla sedět doma – to bych nechtěla ani za třicet let,“ smála se Katka, která se se svými kamarádkami vlnila v rytmu taneční hudby v klubu Ta Magika.

V barech a klubech nebyli jen mladí, jak by si někteří mohli myslet, pobavit se přišly i starší ročníky. „Přišel jsem se známými, abychom těm mlaďochů ukázali, jak se umíme bavit i po padesátce,“ řekl třiapadesátiletý Jindřich Mižďoch.

Radnice připravily ohňostroje

Příchod nového roku se slavil také ohňostroji, které radní pro některé obvody připravili. V devět hodin večer se nebe rozzářilo před budovou radnice v Ostravě-Radvanicích a Bartovicích.

Stovky lidí, které na téměř patnáctiminutový ohňostroj dorazily, dostaly sladký koláček a zahřát se mohly čajem nebo svařákem. „Je to moc fajn, že je to takhle brzy – hlavně pro děti, kterým se tak aspoň zkrátí doba čekání na půlnoc,“ řekli manželé Sýkorovi.

Dětí bylo před radnicí opravdu hodně a na Silvestra měly svůj názor. „Vždycky jsem na Silvestra usnul dřív, než přišla půlnoc. Teď to ale vydržím a nepůjdu spinkat,“ tvrdil pětiletý David Balcárek.

S prskavkami v rukou slavila sedmiletá Jolana Šnajdrová, která se přišla na ohňostroj podívat s rodiči. „Dneska je Silvestr, a to se slaví. Já mám prskavky a vůbec se jich nebojím,“ chlubila se Jolanka.

Zábava byla připravena i před slezskoostravskou radnicí. Lidé si tam mohli zatančit v rytmu hudby osmdesátých let. O půlnoci byl odpálen ohňostroj a nechyběl ani tradiční novoroční přípitek.